Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Igencsak megkönnyítette egy lett-magyar adóelkerülő csoport a lebuktatásukon dolgozó ellenőrök munkáját, amikor a kamu szállításokat úgy papírozták le, hogy teherautó szóba sem került.
Csak akkorát kamuzz, ami azért nem teljesen hihetetlen – tanulhatta meg saját kárán egy ital-nagykereskedő. Kiderült ugyanis, hogy a magyar vállalatnak egy adóelkerülő trükkel 50 ezer euró értékben számlázott ki egy lett fuvarozó cég teherszállítási szolgáltatást, méghozzá úgy, hogy azzal sem bajlódtak, hogy legalább a papírokon úgy tűnjön, mint ha ebből bármi is megvalósulhatott volna.
Valószínűleg könnyebb lett volna elkerülni a lebukást, ha legalább pár teherautót fel tudnak mutatni. De nem, a hivatalos papírok szerint kis méretű autókban szállították a termékeket, az egyik bizonylaton például az szerepelt, hogy egy Suzuki Swiftben 22 ezer tonna, vagyis 44 ezer doboz sört fuvaroztak.
A magyar kollégáikkal együttműködve a lett adóhatóság ellenőrei aztán arra is rájöttek: nem elég, hogy ezek az autók fizikailag alkalmatlanok ennyi termék szállítására, még csak nem is a cég tulajdonában álltak.
(Nyitóképünk illusztráció)
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Rossz könyvet kiadni továbbra sem tilos. Viszont most már sokkal könnyebb és olcsóbb megírni és eladni. A mesterséges intelligencia (MI) legyártja a szöveget, az internetes piactereken a termék ugyanolyannak látszik, mint az igazi könyvek.
A Tisza szigetek korábbi koordinátora, Farkas Dezső az elnöke az Irány a Jövő Pártnak.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Özgür Özel százezreket visz az utcákra tüntetni.
Hiába nőttek a fizetések, visszafogott a vásárlási kedv.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Már most is csak drágán lehet vizet szerezni Kabulban, gyakoriak a rossz víz miatti megbetegedések.