Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Emmanuel Macron francia elnök szeretne beleszólást az Európai Központi Bank következő elnökének kiválasztásába. Ez azonban csak akkor lehetséges, ha Christine Lagarde nem tölti ki 2027 őszéig tartó mandátumát, Macron ugyanis akkor már biztosan nem lesz elnök.
Christine Lagarde a vártnál korábban távozhat az Európai Központi Bank (EKB) éléről. A jegybankelnök várhatóan nem tölti ki 2027 októberéig szóló, nyolcéves mandátumát – írja a Financial Times értesülései nyomán a Portfolio.hu.
Lagarde 2019 novemberében érkezett a frankfurti székhelyű intézményhez a Nemzetközi Valutaalap (IMF) éléről. Kinevezésére azt követően került sor, hogy Emmanuel Macron francia elnök és Angela Merkel akkori német kancellár megállapodást kötött: Lagarde kapja az EKB elnöki posztját, Ursula von der Leyen pedig az Európai Bizottság elnöke lesz.
A Financial Times által vázolt szóbeszédek szerint Macron hónapok óta törekszik arra, hogy befolyása legyen Lagarde utódjának kiválasztására. Ez azonban csak akkor lehetséges, ha Lagarde nem tölti ki a mandátumát. A jövő áprilisi francia elnökválasztáson Marine Le Pen szélsőjobboldali politikus – vagy pártfogoltja, Jordan Bardella – esélyesként indul. Mivel mindketten euroszkeptikusok, győzelmük megnehezítené az együttműködést az európai intézményekkel, így az EKB-val is. Macron pedig harmadszorra már nem indulhat az elnöki székért.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?