Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Az európai bankok milliárdos bukásról adtak hírt a görög államadósság átértékelése kapcsán, egyúttal arra is...
Az európai bankok milliárdos bukásról adtak hírt a görög államadósság átértékelése kapcsán, egyúttal arra is figyelmeztettek, hogy a görög államkötvény-csere megállapodással várakozásaik szerint nem ért véget a veszteségek számba vétele. Az európai pénzügyi szektor legnagyobb szereplői szerint a legrosszabbon vélhetően túlestek azzal, hogy megállapodtak a kezelésükben lévő görög államadósság 74 százalékának - több mint 100 milliárd eurónak megfelelő - leértékelésével, ám tovább tartalékokat kell felhalmozniuk a várható újabb veszteségek ellensúlyozása érdekében.
A Dexia csütörtöki bejelentése szerint a működésképtelenség határára sodródott azzal, hogy a tavalyi évet 11,6 milliárd eurós veszteséggel zárta. A Commerzbank összesen több mint 2 milliárd eurót bukott a görög kötvényállományán, és az év közepéig 5,3 milliárd eurónyi tőkeinjekcióra szorul, hogy kellően felvértezze magát egy újabb válság ellen. A Royal Bank of Scotland 1,1 milliárd fontos bukást könyvelt el görög állampapír-pozícióin, amely nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a tavalyi negyedik negyedévet közel 2 milliárd fontos mínuszban zárja. A Credit Agricole szintén rekordértékű, 3,1 milliárd eurós veszteségről adott számot csütörtökön, egyúttal közölte, hogy kilátásai rosszabbnak tűnnek, mint 1929-ben.
Az európai országok vezetői újabb bankmentések szükségességét latolgatják, miközben a hitelintézetek arra számítanak, hogy a görög gazdaság vártnál esetlegesen gyengébb teljesítménye miatt további veszteségeket kell lenyelniük. Bár Brüsszelben azt állítják, a görög adósságátrendezés egyszeri és kivételes esetnek számít, a szakértők arra számítanak, hogy az egyre mélyülő recesszióban lévő Portugália is hasonló lépésre kényszerülhet, ha nem akar éveken keresztül pénzügyi segélyen tengődni.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
A miniszterelnök Digitális Polgári Köröknek küldött heti hírlevelében úgy véli, ha van amerikai álom, van magyar álom is: a saját otthon.