Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
2012.
2012. június 11-től újabb külföldi részvényekkel indul a kereskedés a Budapesti Értéktőzsde által működtetett BÉTa Piacon. Így összesen 6 ország, 15 különböző iparág 23 leglikvidebb és legnagyobb európai részvénye érhető el forintban, hazai tőzsdetagokon keresztül, írja sajtóközleményében a BÉT.
A korábbi 20 európai blue-chip részvény mellé 2012. június 11-én három új külföldi kibocsátó papírjai kerülnek regisztrálásra. Az Adidas, a Deutsche Lufthansa é a Linde részvényei ettől az időponttól válnak kereskedhetővé a BÉTa Piacon.
Az új részvények kereskedését az OTP Bank Nyrt. árjegyzéssel támogatja, és szűk ársávval (bid-ask spread) folyamatos likviditást biztosít a befektetők számára.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
A hitel megfelelő előkészítésén nem csak az múlik, hogy kap-e hitelt egy cég, hanem az is, milyen költségek mellett.
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?