Orbánfizessemeg!
Van, aki a gitárját vetette meg az állammal, más autót kapott – sokan meglátták a nagy lehetőséget abban, hogy hittérítő buzgalmában a kormány százmilliókat szórt ki az egyházi könnyűzenére.

Ők már nyertek

Jutis,maradis
Egy ideig úgy tűnt, hogy az összesen 5,3 milliárd forintba kerülő „raktárkoncertekkel” valóban megsegíti a kormány a járvány okozta óvintézkedések miatt padlóra került könnyűzenei ágazatot, ám az már gyanút ébresztett, amikor kiderült, hogy ennek az összegnek csak a kisebb része kerül a zenészekhez. 800 millió forint jut a cigányzenészeknek, 600 millión kell osztoznia száz úgynevezett fesztiválozós zenekarnak – ezek listáját Lobenwein Norbert Volt-főszervező állította össze úgy, hogy a nyerteseknek legfeljebb 15 millió forintos gázsi juthat –, és egy zenei szaklap becslése szerint szintén 800 millió körüli összeg szolgál az „élő legendák” támogatására. A pénz nagy részét, több mint hárommilliárd forintot tehát a lebonyolítás visz el. A Telex oknyomozásból kiderül, miért ilyen magas ez az összeg, kinek a zsebébe vándorol, és hosszú távon milyen célokat szolgál.
A pénzekért nagy a lökdösődés a NER-en belül is. A magyar könnyűzene megújításáért és társadalmasításáért felelős kormánybiztosként Demeter Szilárd kidolgozott egy terjedelmes koncepciót, ám végül kivették kezéből a koordinációt, és átadták a Magyar Turisztikai Ügynökségnek, mely az állami Antenna Hungária Zrt.-vel kötött keretszerződést a lebonyolításra. Az AH még a vizes-vb idején kezdett rendezvényszervezésbe, vásárolt is több milliárdért felszerelést, amit aztán más állami projekteken is használt. A Telex-cikk szerint szorosan együttműködött a Visual Europe Grouppal, amelybe befektetőként beszállt a kormányfő barátjának mondott Garancsi István egyik tőkealapja. A Botond Szabolcs vezette cég egy évvel ezelőtt összeolvadt a Magyarország legprofibb rendezvénytechnikai vállalkozásának tartott, szinte minden fesztiválon dolgozó Leon Kft.-vel. A koncertek is a Leon épületében vannak, ahogy ott a technika is. Miközben a fesztivál- és rendezvénypiac a tönk szélére került, a nagy összegű megbízásnak az lesz a várható – járvány utáni – eredménye, hogy hosszú távon nem lehet nagy tömegrendezvényeket szervezni a két cég nélkül, amelyeknek az AH osztja majd tovább az állami forrásokat. Mindezért semmi, a zenészek és a közönség érdeke sem drága. Ez lehet az oka, hogy a YouTube helyett a nehézkes, csak regisztrációval elérhető MindiGón lehet nézni a koncerteket. Ez a platform ugyanis az AH saját fejlesztésű felülete.
Némi apró azért Demeter Szilárdnak is jutott. Kiderült, hogy a Petőfi Irodalmi Múzeum (melynek ő a főigazgatója) és a Nemzeti Kulturális Alap (melynek egyik bizottsági tagja) is támogatja az 1Kárpát-medence Fesztivált, amelyen többek között Demeter zenekara is fellép.
