Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A kínai Szecsuán tartomány Chengdu városában épül a világ legnagyobb kereskedelemi-szórakoztató komplexuma, a New Century Global Centre, amely háromszor akkora lesz, mint Pentagon, amely még mindig a világ egyik legnagyobb irodaháza.
Bár a legközelebbi tengerpart ezer kilométerre van, mégis egy tengeri attrakció lesz a legnagyobbnak szánt durranás a tervek szerint 2013-ban nyitó New Century Global Centre plázakomplexumban, amely ebben a műfajban a világ legnagyobbja lesz. Felépítenek benne egy hatalmas vízi vidámparkot és egy 5 ezer négyzetméteres mesterséges strandot, tele lesz szökőkutakkal, és az architektúra is a vizet idézi: a tetőszerkezet egy hatalmas hullámot formáz.
A Kínában a Szecsuán tartományi Chengdu városban épülő, a kínai gazdaság növekedésének méreteit is szimbolizáló monstrum 100 méter magas, 500 méter hosszú és 400 méter széles lesz, alapterülete így 200 ezer négyzetméter – 20 Sydney Operaház férne el rajta –, a hasznos terület pedig 1,7 millió négyzetméter, amely háromszor nagyobb, mint a pentagon Washingtonban és.
A Global Centre többek között irodákat, konferenciatermeket, egy egyetemi komplexumot, két kereskedelmi központot, két ötcsillagos szállodát – az összesen ezer szoba mindegyike „tengerre” néző lesz –, egy IMAX mozit, a "mediterrán falut", korcsolyapályát foglal magában. A shopping szekció mintegy 400 ezer négyzetmétert foglal el, a tervek szerint jellemzően luxusmárkák jönnek a házba.

A gigaplaza csak az első lépésnek számít a 14 milliós város fejlesztési elképzeléseinek sorában. Azt tervezik, hogy 2020-ra a mostani kettő mellé nyolc új metróvonalat nyitnak meg, új repülőteret építenek és lerakják egy új Szilícium-völgy alapjait.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?