Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Gyászos évet zárt tavaly az itáliai ingatlanpiac, amely 1985 óta nem mutatott ekkora visszaesést - derül ki az olasz Bankszövetség (ABI) és az adóhivatal ingatlanpiaci kutatója által kedden közölt adatokból.
Több mint 448 ezer lakást - összesen 46,4 millió négyzetmétert - adtak el és vásároltak meg 2012-ben Olaszországban. Ez 25,7 százalékkal kevesebb mint egy évvel korábban. Az olasz ingatlanpiac eddigi húzótérségének számító észak-keleti városokban 28,3 százalékkal esett vissza a kereslet.
Tavaly az olasz ingatlanpiac forgalma 75,4 milliárd euró volt, 27 milliárd euróval kevesebb mint 2011-ben. A lakások átlagos mérete száznégy négyzetméter volt.
Az olasz ingatlanpiac zuhanását a gazdasági válság idézte elő, de ennyire rossz helyzet utoljára 1985-ben volt, amikor 430 ezer ingatlant értékesítettek - hangsúlyozza a jelentés.
A dokumentum összehasonlításképpen arra emlékeztetett, hogy az ingatlanpiac még a tavaly húsz százalékkal visszaesett olasz autópiacnál is rosszabbul teljesített.
Az olasz jegybank felmérése szerint az ingatlanpiaci helyzet a tavalyi év utolsó három hónapjában volt a legrosszabb, amikor meghaladta a mínusz harminc százalékot és azóta sem mutatott javulást.
A második világháború óta Itáliában a saját tulajdonú ingatlan számít a családok első számú vagyontárgyának. Az olasz családok hetven százaléka saját ingatlanban él.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az ételpazarlás miatt több hotellánc már trükköket alkalmaz, hogy kevesebb ételt dobjanak ki a vendégek.
Földes András riportja Munkácsról.
A mentősöknek további 24 sérültet kellett ellátniuk.
Egyikük tartózkodási engedélyét azután vonták vissza, hogy várandós lett.