Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk, hogyan!
Az Appeninn Holding Nyrt. 30 millió euró értékű hitelmegállapodást kötött az Erste Bankkal. A cég a megállapodással euró alapúra váltja ingatlanportfóliójának svájci frank alapú hitelállományát, másrészt az átstrukturálás 1,4 milliárd forint fizetési halasztást jelent az Appeninn számára.
A felek hétfői közleménye szerint az Erste Bank az Appeninn minőségi ingatlanportfóliója és stabil jövedelemtermelő képessége alapján döntött a finanszírozási megállapodás megkötéséről.
A hitelek átstrukturálását követően a hitellejárati időtáv egységesen 10 év lesz, az ingatlanok pedig közös jelzálogfedezetet jelentenek a finanszírozó számára. A megállapodás az elkövetkező időszakban 1,4 milliárd forint fizetési halasztást is jelent a cégcsoport számára, amely az így felszabaduló forrásokat a portfólió további bővítésére kívánja fordítani.
A 2009 végén megalakított Appeninn Vagyonkezelő Holding Nyrt. ingatlanpiaci tevékenysége során réspiaci szegmensekre koncentrál. Célterületei egyebek közt a B-kategóriás irodaházak, valamint az ipari és logisztikai ingatlanok, továbbá speciális igényeket kielégítő haszongépjárművek bérbeadásával is foglalkozik. A társaság tulajdonában lévő összesített ingatlanterület nagysága a fővárosban és vidéken meghaladja a 65 ezer négyzetmétert.
A cégcsoport a 2012. üzleti évét 1,361 milliárd forintos árbevétellel, 761 millió forintos EBITDA szintű - kamatfizetés, adózás és értékcsökkenési leírás előtti - eredménnyel és a részvényesekre jutó 331 millió forintos adózott eredménnyel zárta.
A társaság részvényeit 2011 októbere óta a Budapesti Értéktőzsde A-kategóriájában forgalmazzák, 2012. április 1-től pedig a BUX-ba is bekerült.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk, hogyan!
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Meghosszabbították a BAY Voucher programot – október közepéig lehet pályázni.
A kocsik hasítanak, de a sztárok csak gügyögnek Brad Pitt új filmjében.
A párt fővárosi frakciója hajlandó részt venni a hétfői közgyűlésen, de kérnek is cserébe.
Nem tudni, mit hoz a jövő, de Litkai Gergely a BKK-leállás után kidolgozta a Fővárosi Csődelodázási Csomagot.