Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
A projektet 95,5 millió forintból tervezhetik meg.
Harminchat hektárnyi, azaz három Városmajornyi elhanyagolt, szlömös területen létesül rekreációs közpark a Csepel-sziget északi részén, ahol a beruházás keretében vizes élőhelyet is kialakítanak. Ennek, valamint a kék-zöld infrastruktúrába integrált csapadékvíz-gazdálkodásnak a megtervezésére nemrég kötött szerződést a Budapesti Fejlesztési Központ a Realiscon Kft.-vel – írja a Figyelő.
A projektre kiírt pályázatot a vállalkozás 95,5 millió forintos ajánlattal nyerte meg. A cég feladata lesz a vizesélőhely-koncepció teljes körű kidolgozása a szükséges víztisztítási ökoszisztéma kialakításával és a tájépítészeti megjelenéssel együtt. A terület csapadékvíz-elevezetésének megoldását is a kft.-nek kell megoldania.
A vizesélőhely fogja a tervek szerint kezelni és helyben tartani a Weiss Manfréd út mentén létesítendő városrész burkolt és beépített felületein keletkező csapadékvizet, ami hozzájárul majd a közpark biodiverzitásának növeléséhez és a város mikroklímáját is javítja. Emellett élőhelyet biztosít majd számos növény- és állatfajnak.
Magát a parkot az s73 Tájépítész Stúió tervezheti, benne nagy pihenőterekkel, tisztásokkal, gyalog- és kerékpárutakkal, sétányokkal, ligetekkel, közösségi sportpályákkal, görparkkal, a Duna-parton pedig teraszokkal, utcabútorokkal.
A fejlesztés a Déli városkapu-mesterterv, azaz a városrész teljes rehabilitációjának része.
(Nyitókép: látványterv, Budapesti Fejlesztési Központ)
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Ha van amerikai álom, van magyar álom is: a saját otthon – írta Orbán, aki szeptember 20-ra nagy találkozót hirdetett a Digitális Polgári Köröknek.
Augusztus 9-én lejárt a bánya engedélye.
A színésznő FKA Twigs koncertjére érkezett, a backstage-ből filmezte az énekesnőt.