Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Varga Mihály 2020 óta bérel egy 204 négyzetméteres gyenesdiási házat.
Vagyonnyilatkozata szerint 2020 óta bérel egy 204 négyzetméteres gyenesdiási házat Varga Mihály pénzügyminiszter – számolt be az Átlátszó. Az oknyomozó portál szerint az ingatlan a Gyenes Resort Kft. tulajdona, azonban a kft. tulajdonosának más cégei több közbeszerzést is elnyertek korábban, azonban még ennél is érdekesebb, hogy a kft. alapításában részt vett egy, a Horváth László tiszteletbeli kazah konzul érdekeltségébe tartozó vállalkozás is.
A lap a Gyenes Resort éves beszámolójából arra következtet, hogy az ingatlan értéke nagyjából 169 millió forint lehetett, az árbevételből pedig az Átlátszó százezer forintos havi bérleti díjat kalkulált, azonban sem az érintett cég, sem a pénzügyminiszter nem volt hajlandó elárulni a pontos összeget.
Az Átlátszó szerint úgy jöhet ki a százezer forintos havi bérleti díj, ha a Gyenes Resort minden bevétele ebből származik. A céget 2019-ben alapították, a házat pedig 2020 óta adják ki, árbevétele abban az évben 600 ezer forint volt, Varga pedig ebben az évben bérelte ki. Ez rendkívül alacsony árnak számít az Átlátszó szerint a ház méretéhez képest.
A Gyenes Resort tulajdonosa egy cégen keresztül Zele Sándor, akinek Varga 2013-ban – még nemzetgazdasági miniszterként – Magyar Gazdaságért Díjat adományozott. Zele cége, a Zele-Bau Kft. több közbeszerzést is nyert, újítottak fel óvodát Noszvajon, ők csinálták a Tarna patak mederrendezését Tófalu és Aldebrő községben, Egerben pedig csapadékvíz-elvezetési munkálatokat végeztek.
Frissítés: Varga Mihály Facebook-oldalán határozottan cáfolta és álhírnek nevezte a cikk állításait. Mint írta, valójában a cikkben közölt 100 ezer forint másfélszeresét, vagyis 150 ezer forintot fizet a házért, amely – ellenőrizhető módon – megfelel a környék piaci árainak. A bérleti díj és rezsiköltségek mellett vállalta az állagmegóvás és egyéb felújítási munkák költségeit is.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
A politológus szerint az sem kizárt, hogy Orbán Viktorból egy ponton köztársasági elnököt csinálnak. Kéri Lászlóval Kacskovics Mihály Béla beszélgetett a Tiszáról, lehetséges buktatókról, Fideszről, kispártokról, lejáratásról.
A HVG tudósítója az oroszok által rakétával megsemmisített üzem mellől jelentkezett be.
A hajó bérleti díja egy hétre több mint egymillió forint.
Ókovács Szilveszter szerint az éneklés bizonytalan volt, számos hanghibát is felfedezett.