Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A fürdőt idén novemberben nyitották volna meg, de a tervek megvalósulásának a kulcsok késői átadása, az ingatlan állapotfelmérése és a hotel jövőjének bizonytalansága is útját állta.
A fővárosnak nincs használható szabad forrása a visszavásárolt fürdő felújításra – nyilatkozta a Népszavának Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes, hozzátéve, hogy az állatkerti biodóm befejezéséhez szükséges milliárdokat is a kormánytól várják. Eddig úgy tűnik, hogy hiába, pedig Fürjes Balázs Budapest fejlesztéséért felelős államtitkár korábban több beruházás kormányzati átvételét ígérte.
Szűts Ildikó, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei (BGYH) Zrt. vezérigazgatója a lapnak azt mondta, kizártnak tartja, hogy a fürdő a biodóm sorsára jusson, azt ugyanakkor elismerte, hogy a novemberre tervezett újranyitása a jövő év közepére csúszik. Ezt azzal indokolta, hogy a főváros csak tavaly szeptemberben kapta meg az épület és a mellé épült szálloda kulcsait.
Szűts arról is beszélt, hogy eddig körülbelül 75–80 millió forintot költöttek az épületekre az őrzés költségeivel együtt, és május végétől az összes, a fürdővel kapcsolatos szerződés, dokumentum és információ felkerül a BGYH honlapjára.
A Népszava emlékeztetett: a felújított fürdő és a mellé újonnan épített 67 szobás hotel már 2010-ben is majdnem kinyitott, ami azonban a főpolgármesteri székben Demszky Gábort váltó Tarlós István politikai játszmája miatt végül nem történt meg. A jelenleg a fővárosi önkormányzat által tulajdonolt BGYH tavaly májusban árverésen vásárolta vissza az ingatlanokat valamivel több mint 5 milliárd forintért. A műszaki állapotfelmérést csak a penésztelenítés és gombátlanítás után lehetett elkezdeni, amire két tendert kellett kiírni.
A május végére lezajló állapotfelmérés során azt is meg kell állapítani, hogy mennyiben felel meg a fürdő az időközben megváltozott építésügyi előírásoknak és fürdőüzemeltetési szabványoknak, valamint hogy milyen előnyei és hátrányai volnának egy esetleges funkcióbővítésnek.
A fürdőt a BGYH üzemelteti majd, a hotel hasznosításának módja továbbra is nyitott, az erről szóló előterjesztés várhatóan a nyár elejére készül el – az biztos, hogy külsős partnert keresnek rá. A szálló sorsa nyílt pályázaton dől majd el.
Galéria: Lehangolóan fest, de második újjászületésére készül a budapesti Rác fürdő
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Megtudtuk: az átláthatóságinak mondott törvény vitáját a frakciónak le kell folytatnia.
Érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon?
Bekapcsolt a kármentő üzemmód.
Az utolsó negyedben úszott el az esély a győzelemre.
Az Újpest ezzel szemben fittyet hány az ötmagyaros szabályra. Kezdődik az NB I.