Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A tíz éve üresen álló épület és a hozzá tartozó szálloda a Demszky–Tarlós-átállás áldozata lett. Májusban került vissza a fővároshoz. 2,5 milliárd forint lenne rendbe szedni, nagy kérdés, miből sikerül ezt a pénzt összeszedni.
Megkezdődött a műszaki állapotfelmérés a Gellért-hegy lábánál található Rác fürdőben és a hozzá tartozó szállodában, és ha minden jól alakul, 2,5 milliárdból, akár jövő novemberre is rendbe lehet hozni a 2010-ben elkészült, de azóta gyakorlatilag érintetlen épületegyüttest – írja a Népszava.
A vizsgálatokat a mostani tulajdonos fővárosi önkormányzati cég, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. (BGYH) végzi el, ezután tesz majd javaslatot a beruházás részleteiről a városvezetésnek.
A török kori fürdő felújítását még 2002-ben a Demszky Gábor vezette főváros kezdte el, pénz híján viszont végül egy magáncég, a Rác Nosztalgia Kft. égisze alatt kezdődött meg a beruházás és a szállodaépítés, amelyhez Budapest csak a telket adta. A 16 ezer négyzetméteres komplexum 2005 és 2010 között készült el, a Tarlós István által átvett városvezetés viszont nem kért belőle: a fürdő nem nyílt meg, a magáncéget perre vitték, a Fejlesztési Bank ezután visszavonta a nekik adott hitelajánlatot, Budapest alacsony áron visszavásárolta az egészet, majd a magáncéget felszámolták.
A fürdőt és a szállodát idén májusban vette meg a BGYH azzal az ígérettel, hogy mielőbb megnyitják a budapestiek előtt. Bár az aukción sikerült az önkormányzati cég 7,4 milliárdos büdzséjénél olcsóbban, alig 5,1 milliárdért megszerezni a Rác fürdőt, a fennmaradó összeg nem lesz elég a felújításokhoz, így uniós pénzekben reménykedhet Budapest – de ez még a kormányváltástól is függhet. A szálloda üzemeltetéséhez piaci szereplőt keresnek.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Milyen tényezők befolyásolják a haj egészségét? Mekkora mértékű hajhullás a normális? Valóban más a férfiak és a nők hajritkulása? És mit tehetünk, ha már megtörtént a baj? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.
Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.
Legfeljebb 50 millió forintot lehet majd felvenni 3 százalékos kamaton.
Gyökeresen átalakul a járműtervezés gyakorlata, s ebben egy magyar startup, a Shapr3D is meghatározó szerephez jutott. Közben gyorsan terjed a mesterséges intelligencia használata is.
A NER fői nagyvállalkozója csak a kockázatosnak ítélhető közbeszerzések keretében akár 2,2 ezer milliárd forint járadékot zsebelt be bő tíz év alatt.
Jogerős ítélet kötelezi az intézményt, hogy elárulja: ki keresett azon, hogy egy magáncégnek fizető betegek soron kívül részesülhettek az állami kórház szolgáltatásaiból.
Milyen autó képes erre egyáltalán?