Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Egy beruházás már szerkezetkész állapotban van, egyet pedig most kezdtek építeni. A két fejlesztéssel 574-tel nő a környék új lakásainak száma.
Megkezdődtek a Pünkösdfürdő utca és Hatvany Lajos utca sarkára tervezett Római Park kivitelezési munkálatai – írja az Építészfórum. A 257 lakásos ingatlanfejlesztést a Wing Magyarország lakófejlesztési márkája, a Living végzi.
Mint a beruházásról írták ez lesz "ebben a mérettartományban a Dunához a legközelebb fekvő lakófejlesztés". A lakások mérete 28 és 105 négyzetméteres között alakul, az értékesítés már idén decemberben elindulhat.
A közelben másik lakópark is épül. A Jellinek Dániel-féle Indotek Group a Pünkösdfürdő utca 42-46. szám alatt található Buda Bright fantázianevű ingatlanfejlesztése immár szerkezetkész állapotban van: elérte legmagasabb, 33,1 méteres magasságát. (Borítóképünkön a bokrétaünnepség.)
A 9 ezer négyzetméteres telken emelt 14 ezer négyzetméteres lakóterületű három lépcsőházas épületegyüttesben összesen 317, átlagosan 45 négyzetméteres lakást alakítanak ki. A fejlesztés része még egy kétszintes mélygarázs, három üzlet és iroda.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A hatalom melegellenes politikája minden eddiginél több ellenzékit vitt ki az utcára – fogalmazott a Die Zeit tudósítójának egy Budapest Pride-résztvevő.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
Közéjük Charles Leclerc fért be.