A miniszterelnök az NVT csütörtöki rendkívüli ülésén azt mondta: arra kéri a tanácsot, hogy az állami vállalatok körében az igazgatósági és felügyelő bizottsági tagok tiszteletdíját 10 százalékkal csökkentsék haladéktalanul. Továbbá azt kérte, hogy az idei évre eddig ki nem fizetett jutalmak, prémiumok felvételéről mondjanak le az állami cégek vezetőit.
Az idei évre vonatkozó kéréseivel kapcsolatban a kormányfő azt mondta, erre utasítást nem adhat, hiszen az a szerződések egyoldalú felmondása lenne, de azt kérte, hogy az állami vállalatok vezetői vállaljanak szolidaritást a munkavállalókkal.
A miniszterelnök két héten belül vár írásos tájékoztatást az NVT-től azzal kapcsolatban, hogy az egyes állami cégek vezetői "hogyan értették meg az idei évre vonatkozóan és hogyan döntöttek a jövő évre vonatkozóan". A tájékoztatást tanulmányozása után nyilvánosságra fogja hozni a kormányfő.
Gyurcsány Ferenc azt kérte a tanácstól, hogy jövőre az állami vagyoni körben a működőképesség élvezzen prioritást. Mint mondta, a legfontosabb a talpon maradás, illetve az, hogy a lehető legkisebb veszteséggel készüljenek a vállalatok a válságot követő időszakra. Hozzátette: ezzel kapcsolatban jelentést vár.
A miniszterelnök azt is kérte az NVT-től, hogy a vállalatoknál őrizzék meg a foglalkoztatás mai színvonalát a lehető legteljesebb körben. Gyurcsány Ferenc az egyik legnagyobb kockázatnak a munkahelyek tömeges megszűnését nevezte. Céljuk, hogy az állami vállalati körben ezt lehetőleg minimalizálják. Hozzátette: a foglalkoztatás megtartása élvezzen elsőbbséget.
A kormányfő úgy vélte, hogy válság idején a vállalatvezetőknek a teherből nagyobb részt kell vállalni, de szerinte, ha jól csinálják, ez a vállalati kör alapvetően túléli a válságot, és megerősödött pozícióban vághat neki a 2009 utáni időszaknak.
Tátrai Miklós, Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) vezérigazgatója elmondta, hogy a következő hetekben áttekintik a vállalatok helyzetét, felmérik, hogy mely cégnél merülhetnek fel problémák. A foglalkoztatás megtartása érdekében átcsoportosítások várhatóak, illetve részvétel a közmunkaprogramban.
Jövőre nem jár prémium az állami cégek vezetőinek
Gyurcsány Ferenc miniszterelnök arra utasította a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanácsot (NVT), hogy jövőre ne fizessen prémiumot, jutalmat az állami vállalatok vezetőinek.

Megszületett az USA és az EU közötti vámegyezmény
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Török Gábor szerint Orbán pólója arra utal, hogy a választás időpontja hivatalos
Parlamenti választások: A Sándor-palota szerint Sulyok dönt, és nem egyeztet senkivel
"A Fidesz egy pattanás egy mocsári tündér fenekén" - Túlélheti ‘26-ot a NER?
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Németország – több halott és sebesült egy vonatbalesetben
Több ember életét vesztette egy Délnyugat-Németországban bekövetkezett vonatbalesetben.