Egyre többen mennek táppénzre

A gazdasági válság óta egyre többen döntenek úgy, hogy a munkájuk elvesztése utáni napokban táppénzre mennek, a jelentős emelkedést azonban még csak most várják a szakemberek – írta a Magyar Nemzet.

  • MTI MTI
Egyre többen mennek táppénzre

A lap szombati számában azt írja, hogy a tavalyihoz képest nőtt a táppénzre fordított társadalom-biztosítási (tb) kiadás összege. Az első két hónapban 16 ezer volt azok száma, akik a munkájuk elvesztését követő 3 napban mentek táppénzbe, tavaly ilyenkor ez a szám 11 ezer volt. Ilyenkor a tb és nem a munkáltató fizeti az ellátást.

Ugyanakkor az elmúlt időben némileg csökkent az aktív táppénzre menők száma, januárban 133 ezerre a tavaly januári 145 ezerről. Szakemberek ezt azzal magyarázzák, hogy a biztos munkahellyel rendelkezők féltik az állásukat. Emelkedett az idén az első három hónapban a táppénzre fordított összeg is, 24,4 milliárd forintról 27,6 milliárd forintra.

MAGA-hasadás és Irak emléke készteti habozásra Trumpot Irán ügyében

MAGA-hasadás és Irak emléke készteti habozásra Trumpot Irán ügyében

Két héten belül dönt ígérete szerint Donald Trump amerikai elnök, hogy az USA beszáll-e az Izrael által indított Irán elleni háborúba. A hívei megosztottak, s még sokakban élénken él, hogy 2003-ban hazugságokra alapozva támadták meg Irakot, ahol gyors győzelem helyett a kilenc évi kínlódás temérdek halottat, irdatlan költséget és egy terroristafészekké vált, szétesett országot eredményezett.