Az ezer ember megkérdezésével végzett közvélemény-kutatás alapján 33 és 39 százalék közötti részvétel várható a választáson. A listás szavazás számítási szabályait alkalmazó modell segítségével készült becslés alapján az SZDSZ és az MDF nem nyer mandátumot.
A felmérés szerint a megkérdezettek háromnegyede tartja fontosnak a választásokon való részvételt. A Fidesz támogatói között ez az arány magasabb (62 százalék), mint az MSZP szavazói között, akiknél ez az arány 44 százalékos.
Márciushoz képest 50-ről 76 százalékra nőtt azoknak az aránya, akik tudják, hogy idén uniós választások lesznek, és a megkérdezettek 45 százaléka tudta megmondani pontosan, hogy mikor lesz a voksolás. A megkérdezettek 56 százaléka ígérte biztosra a részvételét a június 7-ei szavazáson.
A Forsense májusi adatfelvétele szerint az európai parlamenti választásokon a szavazópolgárok 37 százaléka támogatná a Fidesz-KDNP, míg 10 százalék az MSZP listáját. A közvélemény-kutatás szerint a két nagy párt között ugrásszerűen, 12-ről 27 százalékra nőtt a különbség. Az európai parlamenti választásokon biztosan részt vevő és EP pártlistát is választó csoporton belül a Fidesz-KDNP lista támogatottsága 72 százalék, az MSZP-é 16 százalék.
A kis pártok közül a Jobbikra 6, az MDF-re 3, az SZDSZ-re 2, a Lehet Más a Politika - Humanista Pártra (LMP-HP) és a Magyar Kommunista Munkáspártra (Munkáspártra) 1-1 százalék szavazna.
A májusi felmérésben azt is megkérdezték az emberektől, milyen pártok képviselőit látnák szívesen az Európai Parlamentben. A megkérdezettek több mint fele említette a Fideszt, egynegyedük az MDF-et és az MSZP-t. A Jobbikot a megkérdezettek 15, az SZDSZ-t 14 százaléka látná szívesen az Európai Parlamentben. Az LMP-HP-t a kérdezettek 9, az MCF - Roma Összefogás Pártot 6, a Munkáspártot 5 százalék említette.
Századvég-Forsense: jelentősen nőtt a Fidesz-KDNP lista támogatottsága
Nőtt a Fidesz-KDNP lista várható támogatottsága az európai parlamenti választásokra; a Fidesz-KDNP a 22 képviselői helyből 16, az MSZP 5, a Jobbik egy helyre számíthat a Századvég-Forsense májusi felmérése szerint.
Magyar Péter új hashtaggel figurázza ki a Fidesz önkényezését
Magyar Péter közzétette Áder János 55 millió forintos hivatalos amerikai útjának programját
Tanács Zoltán: Orbán Viktor volt a hősöm
Meddig szavazott a Fideszre? Ha Németh Balázs a Füles, akkor ő ki lenne a Micimackóból? Nem sok neki néha Magyar Péter stílusa?
Kiderült, hogy Balásy Gyula cége mennyi pénzért vállalta a BL-döntő szervezési és kommunikációs feladatait
Tóta W.: A bocsi megvolt, elő az ocsmányságokkal
Gyurcsány Ferenc sejtelmes posztban jelentette be új párkapcsolatát
Takács Pétert a Tisza megfosztotta egy fontos déli rutinjától, pedig ehhez még a komcsiknak sem volt merszük
Jogerős: Tarr Zoltánt politikai kiállása miatt rúgták ki munkahelyéről 2024-ben
Magyar Péter megmutatta az Erdogantól kapott pisztolyát
Két emberrel ötmilliárdos forgalmat csinált Sarka Kata férjének cége
Halálosan fenyegetik a jégkármérséklő rendszer kezelőit, mert egyesek szerint miattuk nem esik elég eső
Munk Veronika lett a 444 főszerkesztője
Feljelentést tett a rutinműtét után meghalt 30 éves focista családja
Leállt a szülészet az Uzsoki utcai kórházban a légtechnika zavara miatt
Extra védelmet kapott a legfőbb ügyész a TEK-től, ahányszor csak átlépte az országhatárt
A NAV felfüggesztette a nyomozást az ukrán „aranykonvoj” ügyében
Meghalt Bonnie Tyler
Marabu Féknyúz: Lesújt az önkény
Félreértés történt.