Mivel a pártot a közelmúltban elnöke mellett a parlamenti frakcióvezetője jelenítette meg leggyakrabban a nyilvánosság előtt, elengedhetetlen új frakcióvezető megválasztása is. Az elvesztett európai parlamenti választások után az SZDSZ valamennyi testületének legfontosabb feladata a választók számára vonzóbb politikai irányvonal kialakítása és a párt egységének megerősítése - írják az állásfoglalásban.
"A mostani kritikus helyzetben politikánk új irányainak kijelölése, és nem a működésképtelenség határára sodródott kormányzat elvtelen támogatása a legfontosabb feladat. Kívánatos tehát, hogy a parlamenti frakciónk élére új vezető, - aki maga a pártelnök, vagy az általa jelölt személy - kerüljön. Ezért felszólítjuk a parlamenti frakció vezetőjét, hogy a vezető tisztségviselők megválasztásával egyidejű lemondásával nyisson utat a párt megújítása számára" - írják.
A választmány szerint a kudarcot az elmúlt hét évre jellemző, a kormányzattal összefonódó politikai szerep, és a belső széthúzás, a megosztottság okozta. "Politikánk megváltoztatására és olyan elnökre van tehát szükségünk, aki tiszta vizet önt a pohárba, és kivezeti a pártot a jelenlegi ál-koalícióból. Aki nemcsak az SZDSZ-en belül, hanem országosan ismert, tiszteletnek örvendő, jelentős vezetői tapasztalatokkal rendelkező, sokoldalúan felkészült, a párt egységét megteremteni és a nyilvánosság számára hitelesen képviselni tudó személyiség. E tulajdonságok alapján a budapesti liberálisok a párt leendő elnökének és frakcióvezetőjének a párt egykori elnökét, Kuncze Gábort javasolják" - közölték.
A budapesti szabad demokraták ezen javaslatok mentén részt kívánnak venni az SZDSZ átalakításában. "Együttműködést, partnerséget és támogatást ajánlunk az országos vezetésnek, az országos ügyvivői testületnek, és mindenkinek, aki ebbe az irányba tart" - írják.
SZDSZ: Kunczét akarják pártelnöknek
Az SZDSZ fővárosi választmánya kezdeményezi, hogy legkésőbb szeptember végéig bonyolítsák le a pártelnök és az ügyvivő testületi választást; elnöknek és frakcióvezetőnek egyaránt Kuncze Gábort javasolják - olvasható a választmány pénteken elfogadott állásfoglalásában.

„Már a levelibékára is leszavaznának az emberek, ha az kellene a Fidesz leváltásához” – ilyen volt Magyar Péter országjárásának első napja
Rekordméretűre duzzasztaná Brüsszel az uniós költségvetést, de jogállamiság nélkül nem adna EU-pénzt – bemutatták a hétéves tervet
Példátlan döntésre készülhet Trump: elmozdítaná a Fed elnökét
Zelenszkij személyes felügyelete alatt vizsgálják ki az ukránok Sebestyén József halálának körülményeit
Önazonossági törvény: megvan az első település, amely rendeletet hozott
Videón a hatalmas tűz, lángba borult a Tomorrowland fesztivál nagyszínpada
Karácsony Gergely: Nemsokára Anonymus Antal is jelentkezik majd egy összevágott hangfelvétellel
Végleg hazarendelték a budapesti lengyel nagykövetet
Pottyondy Edina: Hszi Csin-ping börtönbe veti az oligarcháit, Putyin kihajítja őket egy ablakon, Magyarországon meg elkezdték fapadosra kényszeríteni őket
Papp Réka Kinga: Orbán mérhetetlenül gyáva
Exkluzív Reuters-jelentés: Putyint nem érdekli Trump, újabb részeket akar kihasítani Ukrajnából
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.