Az előzetes felmérések szerint az önkormányzati vagyonban több százmillió forintos kár keletkezett. A biztosítók most mérik fel a magántulajdonban keletkezett károkat, de az ingatlantulajdonosok nagy részének nincs biztosítása. A károk enyhítésére és a lakások rendbetételére a megyei önkormányzat pályázatot nyújt be a vis major kerethez - mondta Kovács Ferenc, a Vas Megyei Közgyűlés fideszes elnöke.
A természeti katasztrófa a Kőszeg környéki településeket - Kőszeghegyalja, Cák, Kőszegszerdahely, Kőszegpaty - is sújtotta. Az özönvízszerű esőzés és a szennyvíziszap miatt Velemben és Bozsokon alakult ki a legsúlyosabb helyzet. Bozsókon iszaplavina és víz árasztotta el a megyei önkormányzat kezelésében lévő kastélyszálló földszintjét, a környező patakokból kiáramló víz elmosta a teniszpályát, és víz alá került a kastély parkja is.
Elmosta a Kőszeg környéki utakat az özönvízszerű eső
Elmosta a Kőszeget körülvevő erdei és hegyi utakat a szerdai felhőszakadás. A lezúduló víz lemarta az aszfaltos utak borítását is.
Miért kaphat meg egy osztrák olyan gyógyszert, amit egy magyar nem?
Tóta W. Árpád: Szép vagy, liberális Magyarország!
FAZ-kommentár: Már látszanak a töréspontok Magyar Péter és az EU között
Újabb tucatnyi politikust gyanúsítottak meg az önkormányzati kenőpénzbotrányban, Őrsi Gergelyt is letartóztathatják
Megalapozott gyanú szerint egy vállalkozó 2011 és 2024 között több mint 2 milliárd forintot fizetett ki kormánypárti és ellenzéki képviselőknek.
Afrikai sertéspestist találtak egy szabolcsi telepen, fel kell számolni a 3000 disznóból álló állományt
A legtöbben rossz számot figyelünk – ezért nem a testsúly alapján érdemes megítélni az egészségünket
Mit jelent az, hogy az MNB kivezetné a támogatott hitelek kamatából a szorzót?
Elképesztő optimizmust hozott a Tisza-kormány: a magyarok harmada várja, hogy javulnak az anyagi lehetőségei
Pálinkás Szilveszter lett a Dorko új márkanagykövete
Újabb pozíció a kabinetfőnök-helyettesi poszt mellé.