Visszautasítja Tarlós Istvánnak, a Fidesz fővárosi frakcióvezetőjének állításait Horváth Éva, Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes szóvivője, aki a valótlanságok miatt jogi lépéseket is tett az ügyben. A szóvivő közleményében azt írta: fenntartja korábbi nyilatkozatát, miszerint BKV-s szerződéséről, annak folytonosságáról Kocsis Istvánnal, a BKV vezérigazgatójával tárgyalt személyesen, és a vele megállapodottak szerint, azaz Kocsis kérésére volt hatályos a szerződése keddig.
Horváth Éva szerint a vezérigazgató a határozatlan idejű szerződését bármikor felmondhatta volna már korábban is rendes, harmincnapos felmondási idővel, de Kocsis István az elmúlt 12 hónapban ilyenfajta kezdeményezést a keddi sajtóhírekig nem tett. "Úgy tűnik, a BKV Zrt. vezérigazgatójának mostanában bizonyos ügyekben, amik a BKV-nál történnek, valamilyen oknál fogva hiányosak az emlékei, többek közt így az én foglalkoztatásomat illetően is" - fogalmazott. A közleményben a szóvivő leszögezte: nem közszereplő és nem köztisztviselő, így tájékoztatási kötelezettsége sincs.
Megismételte keddi nyilatkozatát, miszerint az Index internetes portálon közölt cikkben írt, a valós havi fizetését felülmúló havi nettó 300 ezer forintos juttatását nem találja sem a bankszámláján, sem a szerződésében, hasonlóan a cikkben megjelent 10 milliós összegű – vagy azt meghaladó - prémiumához.
Horváth Éva közölte, a hírportál és a cikk szerzője, azaz a valótlanságokat, vagy rágalmazásokat lehozó médiumok ellen kedden megtette a szükséges jogi lépéseket. A vele kapcsolatos, azóta elhangzott vádaskodó nyilatkozatok ügyében is jogi lépést kezdeményezett egyes személyek ellen - fűzte hozzá.
Tarlós István, a Fidesz fővárosi frakcióvezetője közölte, a fővárosi ellenzék a közeljövőben sorozatban fog az ügyészséghez fordulni, mivel úgy látják, remény sincs arra, hogy a BKV-nál és a főváros vezetésében történtekről a közvélemény hiteles tájékoztatást kapjon. A Fidesz fővárosi frakcióvezetője példaként öt ügyet említett, amelyekkel a vádhatósághoz fordulnak. Ezek négy tanácsadói szerződéssel, valamint Hagyó Miklós MSZP-s főpolgármester-helyettes szóvivőjének - akit Tarlós István H. É.-ként említett - párhuzamos munkaköreivel kapcsolatosak.
Miután a sajtó megtudta és kedden nyilvánosságra hozta, hogy a BKV-t felügyelő Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes (MSZP) szóvivőjét a BKV alkalmazza főállásban, a fővárosi közlekedési vállalat vezérigazgatója bejelentette, rendes felmondással megszüntették a szóvivő munkaviszonyát.
Az Index.hu hírportál kedden hozta nyilvánosságra, hogy a BKV-t felügyelő szocialista főpolgármester-helyettes szóvivője, Horváth Éva 2007 elején került a 4-es metró projekt keretében a közlekedési vállalathoz. Néhány hónapig a metróprojektet koordináló DBR igazgatóság szóvivője volt, ám 2008 elejétől már Hagyó Miklós belső embereként tűnt fel a hírekben.
Kocsis István vagy Hagyó Miklós szóvivője hazudik
Hagyó Miklós szóvivője, Horváth Éva azt állítja, a BKV vezére, Kocsis István személyesen kérte tőle, maradjon a BKV alkalmazásában. Kocsis viszont az ellenkezőjét állítja. Valamelyikük biztosan nem mond igazat.

Sörösdobozzal próbálta megdobni Magyar Pétert egy férfi – videó
Az eset Magyar Péter országjárásának gyulai állomásán, a politikus beszéde közben történt.
Milliárdos gazdagszik a Margitszigeti Színház fővárosi reklámjain
Ezen a nyáron is gyakorlatilag visszabérli a főváros cége a BKV járműveinek hirdetési felületeit a Mészáros Lőrinchez köthető egyik vállalattól.
Kíméletes, egyszerű és meghosszabbítja az életet – mi az a japán gyaloglás, és ki végezheti?
A gyakorlatsor egyszerű, egészségügyi előnyeit pedig közel 20 évnyi kutatás eredményei támasztják alá.
Jövő hét elején találkozhat Donald Trump és Vlagyimir Putyin
Videóra vette a budapesti rendőr, ahogy megerőszakolja a kolléganőjét
Csak lesgólig jutott a Fradi Bulgáriában, nyitott a BL-párharc
Tényleg megállapodást köt a magyar kormány a világ egyik legkorruptabb diktatúrájával
Hiába titkolják Moszkvában az adatokat, jól látszik az orosz gazdaság gyengülése
Donald Trump 100 százalékos vámmal sújtaná a chipgyártókat, ha nem gyártanak Amerikában
Lövöldözés volt egy katonai bázison Amerikában
Nem szép kis szőrös – kritika az új Csupasz pisztolyról
A „lehető legjobb bérgyilkost” kereste Orbán Viktor megölésére, elfogták a rendőrök
Focizás után rosszul lett és meghalt egy 11 éves kisfiú Békés megyében
A gőg íve: két oxfordi tudós Orbán példáján mutatja be, hogyan válnak látnoki képességű politikusok autokratákká
Novák Katalin fia Suhantz művésznéven rappel
Első dalában a szabadságról és a nyugati jólétről énekel és rappel.