Pénteken a sok napsütés mellett csak helyenként növekszik meg a felhőzet, legfeljebb délkeleten és nyugaton lehet néhol zápor, zivatar. Szombaton erős hidegfront éri el hazánk területét, hatására előbb a Dunántúlon, majd napközben másutt is erősen megnövekszik a felhőzet, ugyanakkor a Tiszántúlon eleinte pár órás napsütésre lehet számítani. Egyre több helyen várható eső, zápor, zivatar, néhol felhőszakadás, jégeső is előfordulhat. A mérsékelt, változó irányú szél szombaton északnyugatira fordul, megerősödik, főként a Dunántúlon és zivatarok környezetében viharossá fkoozódik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 15, 20, a legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton a Dunántúlon 18, 25, másutt 28, 34 fok között alakul.
Az időjárási helyzet Európában
Észak-, Északnyugat-Európa és a Kelet-európai-síkság felett többközéppontú ciklonrendszer található, hatására sokfelé erősen felhős az ég és több helyen esik az eső, záporeső, egy-egy helyen zivatar is előfordul. A Brit-szigeteken, a Skandináv-félszigeten, a Balti-tenger térségében, illetve Oroszországban általában 15, 23 fokot mérnek, de az északabbi tájakon már ennél hűvösebb van. A kontinens középső és déli vidékeinek időjárását leszálló légmozgás alakítja, Közép-Európában, a Földközi-tenger partvidékén és a Balkán-félszigeten ezért túlnyomóan napos, derült az idő. A legmagasabb nappali hőmérséklet jellemzően 26, 34 fok között alakul, a Pireneusi-félszigeten és az Adriai-tenger partvidékén azonban helyenként ennél melegebb van. Éjszakától a Kárpát-medence időjárását markáns hidegfront alakítja.
Időjárás-előrejelzés szombat estig
Több helyen várható eső, zápor, zivatar, néhol felhőszakadás, jégeső is előfordulhat - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Tanács Zoltán: Orbán Viktor volt a hősöm
Magyar Péter új hashtaggel figurázza ki a Fidesz önkényezését
Jogerős: Tarr Zoltánt politikai kiállása miatt rúgták ki munkahelyéről 2024-ben
Magyar Péter közzétette Áder János 55 millió forintos hivatalos amerikai útjának programját
Kiderült, hogy Balásy Gyula cége mennyi pénzért vállalta a BL-döntő szervezési és kommunikációs feladatait
Djokovic nem hisz az orvosokban, mégis szinte verhetetlen 39 évesen – hogyan maradnak formában az idősödő élsportolók?
Magyar Péter megmutatta az Erdogantól kapott pisztolyát
Gyurcsány Ferenc sejtelmes posztban jelentette be új párkapcsolatát
Takács Pétert a Tisza megfosztotta egy fontos déli rutinjától, pedig ehhez még a komcsiknak sem volt merszük
Két emberrel ötmilliárdos forgalmat csinált Sarka Kata férjének cége
Tóta W.: A bocsi megvolt, elő az ocsmányságokkal
Munk Veronika lett a 444 főszerkesztője
Extra védelmet kapott a legfőbb ügyész a TEK-től, ahányszor csak átlépte az országhatárt
A NAV felfüggesztette a nyomozást az ukrán „aranykonvoj” ügyében
Meghalt Bonnie Tyler
14 év fegyházbüntetésre ítélték a Budapesten egy amerikai nőt megfojtó ír férfit
Marabu Féknyúz: Lesújt az önkény
Félreértés történt.