Nem női szervezetek, hanem magánszemélyek kezdeményeztek népszavazást a nők érdekében, és amennyiben az Országos Választási Bizottság jóváhagyja a népszavazási kezdeményezésen feltett kérdést, megkezdik az aláírások gyűjtését - mondta Novák Éva.
A népszavazási íven a következő kérdés szerepel: "Egyetért-e ön azzal, hogy a nők méltó közéleti szereplése vállalásának elérése érdekében az európai parlamenti, az országgyűlési és a helyi önkormányzati választásokról szóló törvények egészüljenek ki olyan rendelkezésekkel, amelyek előírják, hogy csak olyan listát lehet bejelenteni, amelyen egymás után, váltakozva hol az egyik, hol a másik nemhez tartozó személyek szerepeljenek?"
A magánszemélyek által az Országos Választási Bizottsághoz benyújtott népszavazási kérelmet kedden benyújtották az Országos Választási Bizottsághoz - tette hozzá Novák Éva.
Népszavazást kezdeményeznek a nők érdekében
Több magánszemély népszavazást kezdeményez, mert bár szerintük nőnek lenni jó, ám Magyarországon, két évtizeddel a rendszerváltás után is kiszolgáltatottság, mellőzöttség, lemondás - közölte Novák Éva, a Nők a Pályán Egyesület elnöke.

Furcsaságok Londonban, bandák New Yorkban, jeges séta Párizsig - a HVG nagy nyári könyvajánlója, 2. rész
Mutatunk újabb hét könyvet, amit nyugodt szívvel ajánlunk a nyárra.
Orbán Viktor reagált a Pride-ra, szerinte visszataszító és szégyenletes dolgok történtek
Karácsony Gergely: Egyetértek Orbán Viktorral, ilyen lenne az ország, ha nem ők kormányoznának
A rendőrség nem bírságolhatja meg a Pride résztvevőit az Ügyvédkör elnöke szerint
Még felszólítás sem hangzott el, semmilyen módon nem szankcionálhatók a résztvevők - állítja Horváth Lóránt ügyvéd.