Az ORTT szerdai közleménye emlékeztet arra: a testület tavaly április 29-én egyhangúlag úgy döntött, hogy a TV2 megsértette a magánszféra sérthetetlenségét, az információs önrendelkezés és az emberi méltóság feltétlen tiszteletének alkotmányos követelményét, ezáltal pedig a médiatörvény alapelvi rendelkezését. Az elsőfokú ítélet a műsorszolgáltatónak adott igazat, jogerősen azonban a Fővárosi Ítélőtábla a műsorszolgáltató keresetét elutasította.
A közlemény felidézi, a testület a produkciót vizsgálva "megállapította, hogy az egyre kínosabb, a magánélet mélyebb rétegeit érintő kérdések, adott esetben a közösség negatív értékítéletével járó válaszok a műsor helyzetében a közönség előtt más érzelmi fiziológiás állapotot idézhetnek elő".
A Fővárosi Ítélőtábla a tájékoztatás szerint arra a megállapításra jutott: függetlenül attól, hogy a résztvevők hozzájárultak a műsorban való szerepléshez, még nem jelenti azt, hogy a műsor nem sérthette meg a médiatörvény emberi jogok sérelmét tiltó passzusát.
A TV2 pert vesztett az ORTT ellen
Jogerősen pert nyert a TV2-vel szemben a médiahatóság; a műsorszolgáltató az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) azon döntése miatt fordult bírósághoz, amelyben félórás elsötétítést szabott ki az - azóta megszűnt - Az igazság ára című műsor miatt.
Ukrajna csapdájában a Krím – így lett a kirakatból rémálom
A Népszava tulajdonosi hálójában ott van a TV2 valódi tulajdonosát rejtő vagyonkezelő
Új befektető érkezéséről beszélt a HVG-nek a Népszava főszerkesztője, miközben a lapot kiadó társaság mögötti tulajdonosi és szerződéses viszonyok alapján azt sem lehet teljes bizonyossággal megállapítani, kik a végső gazdasági jogosultak.