Újabb ázsiai akkuipari cég jött volna Magyarországra, de gyorsan meggondolta magát
A Henkel-gyár bezárását megszenvedő Körösladány ajtórésébe bedugta a lábát egy dél-koreai akkuipari vállalkozás, amely végül visszalépett.
Spanyolországban, Tenerifén fogtak el egy magyar férfit, aki az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) százas körözési listáján szerepelt. A férfi spanyolországi munka ígéretével csapott be magyarokat - közölte Bartha László, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) szóvivője csütörtökön.
F. Ádám munkavállalási lehetőségeket hirdetve csábított ki Spanyolországba magyar állampolgárokat, azonban ígéreteit nem teljesítette. A harminc magyar károsult között voltak egyedülállók, házaspárok, de még családok is. Ők albérletben laktak, amelynek bérleti díját, valamint a kauciót F. Ádámnak adták, aki viszont a pénzt megtartotta magának. A kiérkező magyarokat elkülönítve szállásolta el, hogy ne tudjanak egymásról - írta a közleményben a szóvivő.
F. Ádámot európai körözés alapján június 22-én este fogták el Tenerifén a helyi rendőrök. Az NNI a magyarországi spanyol nagykövetséggel szoros együttműködésben a körözött személy felkutatásában nyújtott segítséget - közölte Bartha László. A közlemény szerint a magyar hatóság kérte F. Ádám kiadatását, de azt megelőzően elsőként Spanyolország kívánja érvényesíteni büntetőjogi igényét a férfival szemben, mivel tevékenységének több spanyol károsultja is van. Magyarországon F. Ádám ellen - főként csalások miatt - öt nemzeti körözés van érvényben. Azokat a VPOP, rendőrkapitányságok és bíróságok adták ki.
A Henkel-gyár bezárását megszenvedő Körösladány ajtórésébe bedugta a lábát egy dél-koreai akkuipari vállalkozás, amely végül visszalépett.
Hatvanpuszta egy gazdaság a semmi közepén, vendégház és medence azért kellett, mert nagy a család – magyarázta Orbán Győző.
„Egy ilyen tragédián nem lehet túl lenni” – állítja az énekes.
Megvédte a miniszterelnök a gazdasági miniszterét, miután Magyar Péter azt mondta: úgy tudja, hogy hamarosan távozik Nagy Márton.
Néhány nap alatt közel 300-an csatlakoztak ahhoz a nyilatkozathoz, amely szolidaritást vállal az izraeli–palesztin konfliktus minden áldozatával.