#ORFK

A TEK feldarabolását célzó tervezeten dolgozik a kormány

Megszüntetnék a Terrorelhárítási Központot és az Orbán-kormányhoz erősen kötődő szervezet egyes részeit egy teljesen új, átszervezett rendőrségi struktúrába tagolhatják be – tudta meg a HVG. Az erről készült előterjesztésen még javában dolgoznak a Belügyminisztériumban, de heteken belül a kormány elé kerülhet. A birtokunkba került verzióban az szerepel, hogy mindez szeptember 1-től meg is valósulna. Úgy tudjuk, hogy a közel 1600 fős TEK-ben múlt héten szereztek tudomást a lehetséges változásokról, és sokan már most állást keresnek.







Több ezer rendőr hiányzik az utcákról, és ezen a fegyverpénz sem segít

Továbbra is legalább 4500 rendőr munkája hiányzik Magyarországon, az állomány feltöltöttsége ugyanis a hivatalos adatok szerint 91,5 százalékos. Tavaly a HVG információi szerint még a korábbi évekhez képest is kevesebben végeztek tiszthelyettesi technikumban. Az elmúlt évek béremeléseit szinte teljesen elvitte az infláció, az állomány problémáit pedig nem oldja meg a hathavi bérnek megfelelő fegyverpénz sem.