Tóta W.: A nemfideszes büszkeség napja
Nincs hatalmuk felettünk.
A veszprémi kórházban látogattuk meg az iszapkatasztrófa egyik áldozatát, a 74 éves Magdi nénit. Az idős asszony mindkét lábán súlyos sérüléseket szenvedett, házát lebonthatják.
Mikor az utcáról bekiáltották, hogy „jön a víz”, Magdi néni a permetezőgépet indult menteni, de már nem ért oda. Veje szerint, ha szomszédja, Piroska néni nincs, nem éli túl. A két asszony órákon át kapaszkodott a garázs kapujába, mire összeszedve minden bátorságukat, elindultak a ház felé. Mindketten súlyos sérüléseket szenvedtek. Az önfeláldozó szomszéd bőrátültetésre vár.
Nincs hatalmuk felettünk.
Fenntartanák a nyomást Oroszországon és szembemennének Trumppal is.
Az oroszok novemberben vettek célba egy munkácsi elektromos alállomást.
A DW szerint a jövő évi választási kampány fő témája lehet Ukrajna.
Ráadásul az elmúlt évekkel ellentétben a környező országokban is sokkal jobban érdekelte az embereket, hogy mi történik Magyarországon a Pride-dal.
Sok tanár éppen egyetlen ponttal csúszott le a kiemelkedő kategóriába sorolásról.