Kormányzati hátsó szándék látszik a gazdaságra káros, silány elővásárlási szabálynál
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Eleinte csak északon, majd hajnaltól már délen is erősen felhős lesz az ég, itt néhol gyenge eső is lehet. Elsősorban az ország északi felén foltokban köd képződik. Szombaton délen, délkeleten borult időre számíthatunk, elszórtan kisebb esővel, másutt is sok lesz a felhő, de főként a középső területeken némi napsütés is lehet. Az északnyugati szél kezdetben a Dunántúlon többfelé élénk, néhol erős lesz, majd mindenütt mérséklődik a légmozgás, szombaton már többnyire gyenge, változó irányú szél várható.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet pénteken 1 és 6 fok között alakul, a kevésbé felhős területeken azonban gyenge fagyra lehet számítani. A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton általában 10 és 14 fok között valószínű.
Az elmúlt napokban Közép-Európa fölé benyúló anticiklon a Brit-szigetek térségére húzódott vissza; a szárazföld keleti felén ciklonális hatások érvényesülnek. Az északkelet-európai többközéppontú ciklonrendszer nyugati oldalán hideg levegő halad dél felé, Oroszország európai területén a maximumhőmérséklet 5 fok alatt marad. Délkeleten is ciklon örvénylik, záporok, zivatarok alakulnak ki, de ott még 20, több helyen 25 fok fölé melegszik délutánonként a levegő. A kontinens nyugati felén döntően anticiklon alakítja az időjárást, többnyire kevés a felhő, a hőmérséklet csúcsértéke általában 10 és 15 fok között változik, a Pireneusi-félszigeten van melegebb. A Kárpát-medence fölé szombat estig már nedvesebb levegő áramlik, változékonyabbra fordul időjárásunk.
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Ezúttal 2,8-as erősségűt.
Az eddig egyetlen művéről ismert MS mester tucatnyi munkáját mutatja be a Szépművészeti Múzeum.
A színész lesz a következő Nagy Ő.