Szlovákiában "új szemléletet jelent a kereszténydemokrata miniszterelnök, illetőleg a Kereszténydemokrata Pártnak a szerepvállalása a kormányban" – fogalmazott Németh Zsolt.
Fontosnak nevezte, hogy a pozsonyi kormány meg tudja őrizni stabilitását, végig tudja vinni "a toleránsabb szemléletű" etnopolitikát. Ennek első nagy próbája a korábbi nyelvtörvény ügye, a második pedig az állampolgársági téma lesz, vagyis az, hogy miként fogják majd megváltoztatni a "meglehetősen brutális" szabályozást - mondta a külügyi államtitkár.
Németh Zsolt szólt arról, hogy a Velencei Bizottságnak a szlovákiai államnyelvtörvényről készített értékelésével párhuzamosan megkezdődött a jogszabály módosítása. Ugyanakkor a jelenlegi változtatások nem tükrözik a bizottság álláspontját - tette hozzá. Németh Zsolt kijelentette: "ez a nyelvtörvény az abszurditásnak abszurditása volt a nemzetpolitikában, az európai kisebbségpolitikában".
A külügyi államtitkár arra a kérdésre, hogy a kormány ki akarja-e vásárolni az oroszokat a Malévból, azt válaszolta: ebben elkötelezettek, azt szeretnék, hogy a Malév nemzeti légitársaság lenne. Már kezdtek puhatolózó tárgyalásokat is az ügyben - jegyezte meg.
Németh Zsolt: javul a magyar-szlovák viszony
Javul a magyar-szlovák viszony, leginkább azért, mert Szlovákiában is új kormány alakult - mondta Németh Zsolt, a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára kedden a Magyar Televízió Ma reggel című műsorában.

Trump beváltotta a fenyegetőzését, 30 százalékos vámot vet ki az EU-ra
Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.
Még ki sem hallgatták a NER-es sztárpapot, aki meztelenre vetkőztetett védenceit masszírozta a gyanú szerint
Az Air India-gép egyik pilótája megkérdezte a másiktól, hogy miért zárta el az üzemanyag-adagolót
A másik azt válaszolta, hogy ő nem tett ilyet.
Csúcsra járatta a valóság meghajlítását a FIFA elnöke, de a klubvilágbajnokság súlyos problémákra világított rá
Gianni Infantino komolytalan dicshimnuszairól, a felemás színvonalú meccsekről, nevetséges jegyárzuhanásokról, kizsigerelt játékosokról és persze a torna döntőjének két résztvevőjéről is szó lesz.