Az Ab vizsgálja mit tehet a hatáskörszűkítés előtt érkezett beadványokkal

A Népszabadság keddi számában azt írja: az Alkotmánybíróság hatáskörének szűkítése komoly fejtörést okoz mindazoknak, akik a végkielégítéseket visszamenőleg sújtó különadót vagy a magán-nyugdíjpénztári befizetések "államosítását" támadnák, mert csak az emberi méltóság sérelmére hivatkozhatnak. A bírák is vizsgálják, hogy mit kezdjenek ezekkel a beadványokkal.

  • MTI MTI
Az Ab vizsgálja mit tehet a hatáskörszűkítés előtt érkezett beadványokkal

A lap szerint a testület át kívánja tekinteni, mit tehet a pénzügyi tárgyú - a költségvetésről, az adókról, az illetékekről, a járulékokról és a vámokról szóló - törvényekkel. Ezeket ugyanis kizárólag az emberi méltóság sérelme esetén semmisíthetik meg, és ha egy beadványban másra hivatkoznak, azzal érdemben nem foglalkozhatnak. A bíráknak ezért állást kell foglalniuk arról, mit kezdenek az e körben benyújtott, ám még nem tárgyalt indítványokkal. 

A Népszabadság szerint kérdéses, hogy a beadványokat a beterjesztés idején, vagy a jelenleg érvényes szabályok alapján kell-e tárgyalni. Utóbbi esetén el kell utasítani őket, mert adózási kérdésekben az emberi méltóságra soha senki nem hivatkozott. A lap szerint azt is meg kell határozni, hogy milyen feladatokat ró az Ab apparátusára az új beadványok kezelése. 

A testület tárgyalt ezekről, de a saját zsargonja szerint "problematikának" nevezett kérdéskör még várhatóan többször napirendre kerül - írta a lap.

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Azokat, akik csak a Stranger Thingsből ismerik, összezavarná, hogy miket művelt a karrierje kezdetén Paul Reiser. Korábbi rajongóit például azzal lepte meg, hogy feltűnt az Aliens gonoszaként. A veterán komikussal pályafutása cikkcakkjairól, Jerry Seinfeldről, Lisa Kudrow-ról és Eddie Murphyről is beszélgettünk. És arról is, miért tartotta hülyeségnek a Jóbarátokat.