Sör, bor a parlamenti büfében

A parlamenti büfé italmérése a nyári szünet után is zavartalanul működhet tovább - írja a Blikk.

  • Blikk Blikk
Sör, bor a parlamenti büfében

Hétfőn csaknem elfogyott az üveges sör a parlamenti büféből. Kora délután mindössze két német márkájú palack feküdt a hűtőben, egyenként 330 forint volt az ára. Egy deciliter kimért bor pedig 210 forintba került. A Blikk munkatársát habozás nélkül kiszolgálták.

A lap szombaton írt arról, hogy korlátozás nélkül lehet sört és bort vásárolni a Parlament büféjében. Akár a legfontosabb törvényekről is szavazhatnak alkoholtól befolyásoltan, szondáztatni senkinek sincs joga őket. "Teljesen szokásos, hogy sört vagy bort rendelnek a honatyák" - árulta el az egyik alkalmazott.

Túry Gergely

"Először nagyon meglepődtem, hogy lehet alkoholt fogyasztani a Parlamentben, hiszen más munkahelyeken ezt szigorúan tiltják. Itt viszont nyugodtan poharazgatnak a képviselők, vannak, akik már kora délután elkezdik" - mondta el a Blikknek egy neve elhallgatását kérő fiatal ellenzéki képviselő, aki tavaly került be a Tisztelt Házba. "Azt, hogy voltak-e, akik túlzásba vitték az italozást, nem tudom, gyanús jeleket láttam már, de mivel messze ülnek tőlem; ezt nem állíthatom biztosan" - tette hozzá.

A félemeleti klubszobában is lehet italozni, és az ülésteremhez közel eső büfében is - írja a lap.

Most dől el, lesz-e új, érvényes költségvetése Budapestnek, vagy hadigazdálkodásra kell átállni – élőben a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Most dől el, lesz-e új, érvényes költségvetése Budapestnek, vagy hadigazdálkodásra kell átállni – élőben a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dől el, hogy a fővárosi képviselők kiigazítják-e a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, vagyis lesz-e érvényes büdzséje a fővárosnak vagy sem. Utóbbi esetben durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellene készülni. Kövesse a közgyűlés eseményeit a HVG élő közvetítésével.

HVG HVG