Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Budapest főpolgármestere szerint két lépcsőben, 2014-ben és 2018-ban lehetne átalakítani a budapesti közigazgatást; Tarlós István erről a Heti Válasz csütörtöki számában megjelent interjújában beszélt.
A városvezető kifejtette: a végcél az, hogy a városrendezés, a parkoltatás, a közlekedésszervezés és a közterület-gazdálkodás a főváros dolga legyen. Megjegyezte, hogy a vagyongazdálkodás „agyonszabdaltsága” mellett sem lehet racionálisan érvelni. A főpolgármester úgy fogalmazott: „eszem ágában sincs felszámoltatni a kerületeket, így is feladatok garmadája maradna náluk”. Hozzátette: a kormányhivatal a jelek szerint több hatáskört fog „elhappolni” az önkormányzatoktól, mint a főváros.
Tarlós István utalt arra is, hogy hamarosan "komoly meglepetésekkel" fog szolgálni a főváros a külföldi irányítású stratégiai közműcégek kapcsán. Ismertette, hogy a tárgyalások vezetésével egy, a multicégek szokásait és működését jól ismerő szakembert bízott meg, Fodor Istvánt, a Budapesti Városüzemeltetési Központ (BVK) igazgatóságának elnökét. A városvezető jelezte: a siker érdekében egyelőre többet nem mondhat az ügyben.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.