Reisz András, az Országos Meteorológiai Szolgálat munkatársa pénteken közölte: az említett területeken óránként 40-45 kilométeres erősségű szélre van kilátás. Az észak-keleti országrészben viszont, - ahol az Országos Környezetegészégügyi Intézet (OKI) több településen is veszélyesnek minősítette a levegőt - előbb foltokban ködös időre, majd a jövő hét közepétől tartós ködre kell készülni.
A meteorológus azt is elmondta: a jövő hét közepéig az átlagosnak megfelelően alakul a hőmérséklet. A jövő hét vége felé viszont hidegebb őszi időre kell számítani fagyos éjszakákkal és 10 Celsius-fokos maximumokkal. Havazásra belátható időn belül nem kell készülni - mondta Reisz András.
Az OKI szerint több településen javult a levegő minősége. A szálló por (PM10) magas koncentrációja miatt jelenleg öt településen számít veszélyesnek, tizenegy településen egészségtelennek a levegő.
Tudjon meg mindent a szmogriadóról itt!