A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
Nem választhatják meg, hogy melyik céggel temettetnek az újhartyániak, mert a Pest megyei település plébániája kizárólagos szerződést kötött egy vállalkozással. A Váci Püspökség szerint nem lehet megkülönböztetni a temetkezési szolgáltatókat.
Az m1 esti Híradójában megszólaló egyik újhartyáni lakos szerint a plébános nem volt hajlandó eltemetni a hozzátartozóját, mert nem azzal szerződött, akit a pap ajánlott. A nő már másfél éve nem tudja eltemettetni az édesanyját - hangzott el a Híradóban. Az említett cég megerősítette, hogy a plébániával kötött szerződés értelmében kizárólagos joguk van a temetésekre.
A Váci Püspökség közleményt adott ki az ügyben, amelyben arra hívják fel a figyelmet, hogy nem alkalmazható hátrányos megkülönböztetés a temetkezési szolgáltatók között. Az újhartyáni plébános nem kívánt nyilatkozni a Híradónak.
Kedden a Veszprém megyei Szőc község független polgármesterét helyezte előzetes letartóztatásba a bíróság. A nyomozati adatok szerint a település vezetője és apja megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy az ajkai kórház boncmesterének a kórházban elhunyt betegek után fejenként 30 ezer forintot ígért, ha a hozzátartozóknak a polgármester érdekeltségébe tartozó temetkezési céget ajánlja.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.