Iskolaépület Andy Vajnának? "Nyilvánvaló ostobaságot állít a Jobbik" Rogánék szerint

A főváros V. kerületének alpolgármestere szerint nyilvánvaló ostobaságot állít a Jobbik a Szent István Általános Iskola kapcsán; Puskás András (Fidesz-KDNP) az MTI-hez eljuttatott közleményében Hegedűs Lorántné, a Jobbik országgyűlési képviselőjének szavaira reagált.

  • MTI MTI
Iskolaépület Andy Vajnának?

Az ellenzéki politikus szerdai sajtótájékoztatóján azt mondta: a Jobbik szerint Rogán Antal, a Belváros fideszes polgármestere Andy Vajna kezére akar játszani egy V. kerületi, 142 éves iskolaépületet, ami elfogadhatatlan. Hegedűs Lorántné szólt arról, hogy a kerület döntése szerint a Szent István Általános Iskolát összevonják egy másik iskolával és a Bazilika melletti épületet ki is ürítik. A Jobbik szerint, bár az önkormányzat tagadja, a valódi cél az, hogy az iskolaépület ne lásson el önkormányzati feladatot és így eladható legyen.

Puskás András alpolgármester az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: "Hegedűs Lorántné mai sajtótájékoztatójához mindössze annyit tudunk hozzáfűzni, hogy nyilvánvalóan ostobaság mindaz, amit a képviselő asszony állít".

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.