Szégyenlistát tesznek közzé a békéscsabai adósokról

A magánszemélyek esetében 50 ezer, céges esetében 100 ezer forint felett nyilvánosságra hozzák a városnak tartozó adós nevét Békéscsabán - közölte a beol.hu Békés megyei hírportál.

  • hvg.hu hvg.hu
Szégyenlistát tesznek közzé a békéscsabai adósokról

A közgyűlés pénteki döntése szerint immár a nyilvánosság előtt is ismert lehet az önkormányzatnak tartozó adósok listája - írja a beol.hu.

A magánszemélyek közül az 50 ezer, cégek közül pedig a 100 ezer forintnál nagyobb összegű tartozást felhalmozók neve és címe jelenik majd meg a városi weboldalon illetve a városházi hirdetőtáblán.

A hírportál szerint 989 magánszemély 122 millió, 364 cég pedig összesen 142 millió forint megfizetésével van elmaradva.

 

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.