Ahogy várni lehetett, elmaradt az áttörés Trump és Putyin csúcstalálkozóján
Az orosz elnök, aki alig négy órát töltött az USA területén, már el is utazott Moszkvába.
Teljes körű kivizsgálást rendelt el a Fidesz által a rokkantnyugdíjazottak ellen az múlt év végétől folytatott bánásmóddal kapcsolatban Szabó Máté ombudsman - közölte az MSZP szerdai közleményében.
Az MSZP szerdán a rokkantakal kapcsolatban közölte, a kormány a kiszolgáltatott embereket lehetetlen élethelyzetbe hozta a rokkantnyugdíjak átszervezésével, Korózs Lajos pedig februárban utólagos ombudsmani normakontrollt kért az ezzel kapcsolatos törvényekről.
Korózs Lajos az ombudsmani hivatal munkatársaitól azt a tájékoztatást kapta, hogy Szabó Máté a fenti beadványok tartalmi szempontjait akceptálva az Alkotmánybírósághoz való fordulás előtt teljes körű kivizsgálást rendelt el a Fidesz által a rokkantnyugdíjazottak ellen az múlt év végétől folytatott bánásmóddal kapcsolatban.
Az MSZP emlékeztetett arra, hogy a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Sövetsége (MEOSZ) mint szakmai és érdekvédelmi szervezet 16-16 beadvánnyal élt Strasbourg és az Alkotmánybíróság felé, kórcsoportonként egy-egy esetet megjelenítve, mert így erősebben állhatnak meg a bíróság előtt az ügyek, s később, a károsultak számára kedvező döntés esetén személyesen számos per indítható - immár a magyar kormány ellen.
Az orosz elnök, aki alig négy órát töltött az USA területén, már el is utazott Moszkvába.
Az együttműködés fontosságát hangsúlyozta Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök is a pénteki alaszkai orosz-amerikai csúcs után tartott sajtótájékoztatón, ám részleteket egyikük sem árult el. Trump viszont már Vlagyimirnek hívja a „nagyszerű politikusnak” nevezett orosz vezetőt.
A szakemberek érdeklődve figyelték, miként viselkedik az amerikai és orosz elnök a tárgyalásuk előtt.