Landolt a Csendes-óceánban Kapu Tiborék űrhajója, kezdődik a legénység kiemelése – élő videó
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!
Nem a valós helyzetnek megfelelő közleményt adott ki az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) a hvg.hu értesülésével kapcsolatban, amely szerint a felbujtóként több emberöléssel gyanúsított Portik Tamás ügyében a nyomozás vezetője távozott a testülettől. A rendőrség cáfolata ellenére kiderült, a nyomozó már augusztus 20-a előtt leszerelt. Az ORFK kitart amellett, hogy a "valóságnak megfelelően tájékoztat".
Szeptember 14-én számoltunk be arról, hogy a kilencvenes években olajszőkítéssel foglalkozó Energol Rt. egyik vezetője, Portik Tamás ellen most emberölési ügyekkel kapcsolatban vizsgálódó nyomozócsoport „irányítója” váratlanul elkerült a csoport éléről, és már nem is a testület tagja.
Mindez azt követően történt, hogy az Aranykéz utcai merénylettel és a Prisztás József megölésével kapcsolatban felbujtóként való gyanúsítást közölték Portik Tamással és ügyvédjével. Cikkünkben megjegyeztük azt is, hogy mivel a nyomozást nem egy ember, hanem egy csoport folytatja, az eljárás menete nem akad meg. A hvg.hu által megkérdezett rendőrök szerint furcsa a leváltás, az meg még inkább, hogy az illető már a rendőrségnél sincs ott.
Először kitérő válasz, majd cáfolat
Erre vonatkozóan több kérdést küldtünk az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Sajtószolgálatának. Megkeresésünkre a rendőrség csak annyit közölt, nem nyilatkoznak, mert ez „személyzeti kérdés”.
Cikkünk megjelenését követően az ORFK részéről mégis megszólaltak. A hvg.hu munkatársával szemben személyeskedő hétvégi közleményükben kijelentették, hogy az általunk írtak nem felelnek meg a valóságnak. „A cikk állításával szemben” – közölték, „a Portik Tamás és társai ellen folyamatban lévő büntetőeljárás vezetőjének nem kellett távoznia a rendőrségtől”.
Az ORFK közleménye azonban – a hvg.hu újabb információi szerint – nem fedi teljesen a valóságot. A nyomozó ugyanis 19 év szolgálati idő után augusztus 20-a előtt szerelt le és távozott a rendőrségtől. Megkeresésünkre az érintett nyomozó, K. Sándor megerősítette lapunk információit, de a részletekről nem kívánt nyilatkozni.
Az ORFK szerda este újabb közleményt adott ki "A rendőrség a valóságnak megfelelően tájékoztat" címmel, mely a police.hu oldalon olvasható. "Az Országos Rendőr-főkapitányság 2012. szeptember 14-én 19 óra 13 perckor a valóságnak megfelelő tájékoztatást adott. A hvg.hu közlésében említett K. Sándor a Portik-ügy nyomozásának sem irányítója, sem vezetője nem volt" - írják.
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!
Bár a kormány mind az ipari, mind a háztartási méretű szolárfejlesztéseknél behúzta a féket, a kapacitások bővülnek, sorra dőlnek a rekordok.
A miniszterelnök vejeként megtanulta, hogy bizonyos dolgoktól távol kell magát tartania – nyilatkozta az épp Amerikába készülő üzletember.
A kormánybiztos aggodalmai nem jutottak el a katonakoporsókról és a kerítést átvágó Magyar Péterről készült kamuvideók készítőihez.
Időnként a szél is viharos lehet.
40 hektárnyi nádas kiirtása, több száz tonna beton beépítése, 13 milliárd forint elköltése és három év állás után.
Közigazgatási hatósági eljárásban vizsgálják halálának körülményeit.
Továbbra sincs egyértelmű bizonyíték a kárpátaljai magyar férfi megverésére.