Milliókat költöttek egy borárverésen a krasznahorkai várért

Három és fél millió forint folyt be a Pannónia Női Borrend által a leégett krasznahorkai vár felújításáért rendezett szerdai budapesti borárverésen.

  • MTI MTI
Milliókat költöttek egy borárverésen a krasznahorkai várért

Krasznahorka 13. századi vára március 10-én szenvedett komoly károkat: a két tizenéves figyelmetlensége miatt kitört tűzben leégett a teljes tetőszerkezet, megsérült a várfal egy része, és számos műkincs is elpusztult; a kár 8 millió euróra tehető. A szlovákiai vár helyreállításáért azóta több jótékonysági rendezvényt és gyűjtést szerveztek.

Keményné Koncz Ildikó, a Pannónia Női Borrend elnöke az MTI-nek csütörtökön elmondta, hogy a Vörösmarty téri irodaházban megtartott szerdai aukciójukon szereplő borok összkikiáltási értéke 1,5 millió forint volt, és a 3,5 milliós bevétel a rendezők várakozásait is felülmúlta.

A borrend elnöke felhívta a figyelmet a 2013. február 28-ig bármely mobilszámról hívható adományvonalra, amelyen a 13600-as hívószám után az 59-es kódot beütve 250 forinttal lehet támogatni a történelmi vár felújítását. A rekonstrukció adományszámlájára, a 12001008-00115061-00300003 számlára készpénzt is utalhatnak a segíteni szándékozók.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.