Jön a fémtörvény: három köbméter lesz a limit

A fémlopások felszámolása, a kulturális javak védelme, a fémlopások visszaszorítása, a hatóságok közötti hatékonyabb együttműködés elősegítése, illetve a tisztességes fémkereskedők helyzetének javítása a célja annak a törvényjavaslatnak, amelynek általános vitáját kedden kezdte meg az Országgyűlés - ismertette expozéjában a nemzetgazdasági miniszter.

  • MTI MTI
Jön a fémtörvény: három köbméter lesz a limit

A módosításokkal javul az ellenőrzés hatékonysága, a meghatározott fémeket pedig a kereskedők csak külön igazolás mellett a velük szerződésben álló közszolgáltatóktól vehetnek át és magánszemélyeknek is rendelkezniük kell ilyen igazolással - mondta Varga Mihály.

Magánszemélyeknél a javaslat 3 köbméterben korlátozza a birtokban tartható engedélyköteles anyagmennyiséget, egyéb esetben kell igazolás - tette hozzá. A másik oldalon a javaslat szigorítja a szankciókat, így tartalmazza például a bírságok összegének növelését is. A miniszter szerint a legálisan működő kereskedőknek előnyöket is biztosít a javaslat.

Varga Mihály hozzátette, a javaslat elfogadása esetén nem fog egyik pillanatról a másikra megszűnni az illegális fémkereskedelem és a fémlopás, de sokkal szigorúbb, ellenőrzöttebb és tisztességesebb helyzet alakul ki a piacon.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.