szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Lehet Más a Politika (LMP) a kispesti óvodák, iskolák étkeztetésével kapcsolatos vizsgálat eredményének nyilvánosságra hozatalát kéri Aáry-Tamás Lajostól, az oktatási jogok biztosától.

Szél Bernadett, az ellenzéki párt társelnöke és Osztolykán Ágnes, az Országgyűlés oktatási bizottságának LMP-s alelnöke közleményben emlékeztet arra, hogy az oktatási jogok biztosa mostanáig sem hozta nyilvánosságra annak a vizsgálatnak az eredményeit, amely a kispesti óvodai és iskolai közétkeztetéssel kapcsolatos súlyos szülői panaszok miatt indult több mint egy évvel ezelőtt.

Az LMP ezért nyílt levélben fordul Aáry-Tamás Lajoshoz, sokadszorra kérve, hogy hozzák nyilvánosságra az eredményeket – közölte a két ellenzéki képviselő. Szél Bernadett és Osztolykán Ágnes szerint a közétkeztetés színvonala nem csak Kispesten aggasztó, és a kormányzati ígéretek ellenére ebben a ciklusban is elmaradt egy átfogó közétkeztetési rendelet elfogadása, folytatódott a közétkeztetés kiszervezése.

Az LMP szerint a közétkeztetést az önkormányzatoknak kell felkarolniuk, mivel egyértelművé vált, hogy a több ezer főt kiszolgáló, profitorientált cégekkel nem oldható meg a kiegyensúlyozott színvonalat és a gyermekek egészségét szem előtt tartó közétkeztetés. Aáry-Tamás Lajos 2013. január 10-én közölte az MTI-vel, hogy hivatalból vizsgálatot indított a kispesti óvodák, iskolák étkeztetésével kapcsolatban, mert tartós jelleggel komoly minőségi kifogások (így kifogásolható tápérték és mennyiség, rossz íz, penészes sonka, zöld színű, nyers hús, büdös virsli) merültek fel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!