Pedagógiai kultúraváltásra van szükség a kilenc évfolyamos általános iskola bevezetéséhez – mondta Czunyiné Bertalan Judit köznevelésért felelős államtitkár egy szerdai sajtótájékoztatón, amelyről a Magyar Hírlap számolt be másnap.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumában (Emmi) már február óta dolgoznak azon a stratégiai anyagon, amely a plusz egy általános iskolai évfolyam lehetőségeit vizsgálja. A stratégiai anyag már olyan állapotban van, hogy a kormány elé kerülhet – fogalmazott Czunyiné.
Szavai szerint hamarosan megszületethet az erről szóló kormánydöntés, utána pedig következhet a jogszabály előkészítése.
Az eddigi visszajelzések szerint az alsó tagozat megerősítésére van szükség – tette hozzá.
