Negyven menekültből egyet sikerült elkapnia a rendőröknek az M1-esen

Egy bolgár kamionról az M1-esen leszállított negyven migráns közül 39-nek sikerült elmenekülnie a kukoricásban, a rendőrök csak egy embert fogtak el.

  • MTI MTI
Negyven menekültből egyet sikerült elkapnia a rendőröknek az M1-esen

Harminckilenc illegális bevándorló futott a kukoricásba péntek reggel az M1-es autópálya lébényi pihenőhelyénél, miután a rendőrök ellenőrizték azt a bolgár rendszámú autót, amelyben Ausztria felé tartottak – tájékoztatta a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság megbízott sajtószóvivője az MTI-t.

A megállított autó rakterében negyven illegális bevándorló utazott, akiket ellenőrzés miatt szállított le a két intézkedő rendőr. Az autóból kilépők közül egy szír állampolgárt sikerült elfogniuk, ellene tiltott határátlépés kísérlete miatt indult eljárás; a többieket elfutottak. Elfogtak két bolgár férfit is, ellenük embercsempészet miatt indult eljárás.

Meghalt Ozzy Osbourne

Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.

utazás

Európa 5 legszebb vasútvonala

Lélegzetelállító alpesi tájaktól a Harry Potterből ismerős viaduktig az öreg kontinens tele van szebbnél szebb vasútvonalakkal, melyeknek nagy részén ráadásul külön felár nélkül vonatozhatunk.