A rendőrség a jelentős létszámban fenntartott rendőri erőt mérsékelte a Keleti pályaudvaron - közölte az ORFK.
Mint írták, a MÁV csütörtök reggel bejelentette, hogy a vasúti közlekedés biztonsága érdekében további intézkedésig nem közlekedteti a Budapestről Nyugat-Európába tartó közvetlen járatait. A rendőrség a Keleti pályaudvaron jelentős létszámban fenntartott rendőri erőt mérsékelte, hiszen megszűnt a rendőri jelenlét indoka - írták.
A rendőrség továbbra is jelen van a Keleti pályaudvaron, és biztosítja a vasúti forgalom zavartalanságát. Ugyancsak fenntartja a közrendet és a közbiztonságot a rendőrség a pályaudvar tranzitzónájában és annak környékén.

A rendőri létszám csökkentése után a pályaudvar utascsarnokában mintegy 20 percen át tartó tömegjelenet során a rendőrség kényszerítő eszközt nem alkalmazott, személyi szabadságot korlátozó intézkedésre nem került sor, személyi sérülés nem történt.
A rendőrség emlékeztet rá: a korábbiaknál jelentősebb létszámban kíséri és ellenőrzi a belföldi személyszállító szerelvényeket. A szerelvényeken tartózkodó illegális bevándorlókkal szemben alkalmazza a schengeni határ-ellenőrzési kódex előírásait, vizsgálja magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét.