Felújítják az M3 aluljáróit és új buszok is érkeznek a fővárosba

Dömpinget tart a főváros közgyűlése, a százmilliárdos hitelkeret elfogadását követően döntöttek arról, hogy több metróaluljárót is felújítanak a kor követelményének megfelelően, illetve újabb buszokat vennének, amelyek a felújítások alatt szállítanák az utasokat.

  • hvg.hu/MTI hvg.hu/MTI
Felújítják az M3 aluljáróit és új buszok is érkeznek a fővárosba

Több aluljárót felújítanak az M3 metró vonalán, ugyanis jelenlegi állapotuk szerint sem a biztonsági, műszaki követelményeknek, sem a kor szolgáltatási és minőségi elvárásainak nem felelnek meg – így határozott a közgyűlést azt követően, hogy döntés született a közel százmilliárdos hitelkeret igényléséről.

A tervek szerint a felújítják Újpest-Központ, Árpád híd, Dózsa György út, Lehel tér-Ipoly utca, Lehel tér-Victor Hugo utca, Nyugati tér, Corvin negyed, Nagyvárad tér, Népliget, Ecseri út, Pöttyös utca, Határ út metróállomását és gyalogos aluljáróit. Akadálymentesítik a Forgách utcai megálló környezetét, így készülve a közelgő 2017-es vizes világbajnokságra. Az aluljárókat és a megállókat 2016 második felében zárják le.

A BKV számára új buszok beszerzéséről is döntöttek, amelyek az M3 vonalának felújítása alatt szállítanák az utasokat, ezért már idén decemberben aláírnák a buszok beszerzéséhez szükséges kölcsönszerződést a társasággal, a főváros 13,7 milliárd forintott tart fenn a BKV számára.

Titokban kipróbálta a sóskúti akkufeldolgozót az Andrada: ömlött a fekete por

Titokban kipróbálta a sóskúti akkufeldolgozót az Andrada: ömlött a fekete por

Bár hivatalos próbaüzemről szó sem lehetett a szlovén Andrada akkuhulladék-hasznosító üzemében, a sóskúti telephelyen már tavaly nyáron bekapcsolták teszt jelleggel a nagy nehézségek árán összeszerelt gépsort. A birtokunkba került fotók és videók, valamint belső források elmondása alapján a próba eredménye totálisan eltér attól, mint amit a cég kezdettől ígér: a zárt és tiszta rendszer helyett ömlött a grafitot tartalmazó por az üzem gépeiből.