A BKK hirdette meg a buszvezetők versenyét, amelyben azt vehetett részt, aki 2015. január elseje óta nem okozott saját hibájából balesetet, a munkájára nem érkezett panasz, illetve aki a munkáját mindig pontosan elvégezte.
A játék két szavazási körből állt. Első körben összesen 33 dolgozóra lehetett szavazni, a legtöbb szavazatot begyűjtő három buszvezető, valamint egy trolibuszvezető jutott tovább. A közönségszavazatokon kívül a BKK szakmai zsűrije is kiválasztott a jelöltek közül három további autóbusz- és egy trolibuszvezetőt, akik szintén a második körbe kerültek. Az így összeállt nyolc versenyzőről bemutatkozó videó készült, amelyekre szeptember 12-től 21-ig lehetett szavazni a BKK Facebook-oldalán.
A járművezetőkről készített videókat másfél hét alatt több mint félmilliószor tekintették meg. A legtöbb, összesen 3256-ot szavazatot autóbusz-kategóriában Garamszegi Gábor, trolibusz-kategóriában pedig Harkai Józsefné, Judit kapta – rá 662 voks érkezett.
Harkai Józsefné édesapja is buszvezető volt. Judit 1996 óta főképp Zuglóban és a belvárosi vonalakon közlekedik.
Garamszegi Gábor a Szép Ernő Színház tagja, emellett szinkronizálni is gyakran hívják, egyebek mellett a Trónok harca című sorozatban. Saját bevallása szerint legjobban a kertvárosi buszvonalakon szeret dolgozni, mert ott személyes kapcsolatot tud kiépíteni az utasokkal, sokakat név szerint is ismer. Három gyermeke és hat unokája van.
A BKK közleményében benne van az is: az egyik nyertes a második helyen záró jelöltnek ajánlotta fel saját jutalmát, a wellnesshétvégét, ezért az érintett hotel újabb pihenőcsomagot ajánlott fel, még az eredményhirdetés közben. A további hét jelölt ajándékcsomagot kapott.