Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Két Kínából származó potencianövelő étrend-kiegészítőt vont ki a forgalomból a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), mert a vizsgálatok során gyógyszerhatóanyagot találtak bennük.
Az étrend-kiegészítők élelmiszernek minősülnek, amelyekben szigorúan tilos a gyógyszerhatóanyagok jelenléte – közölte a Nébih.
A nem engedélyezett összetevők miatt a hatóság azonnali hatállyal elrendelte az Ingenium és az SPX nevű termékek forgalomból való kivonását, illetve a vásárlókhoz már kiszállított termékek visszahívását.
A hatályos jogszabályok értelmében a gyógyszerhatóanyagok jelenléte kizárólag gyógyszerekben engedhető meg, melyeket ellenőrzött körülmények között állítanak elő. Ezen anyagok élelmiszerben történő felhasználása, ideértve az étrend-kiegészítőket is szigorúan tilos – közölte a hatóság.
Hozzátették, az orvosi szakértelem és felügyelet hiányában az emberi szervezetbe kerülő gyógyszerhatóanyagok keringési vagy idegrendszeri problémákat okozhatnak.
Az eljárás folyamatban van, a forgalmazókkal szemben élelmiszer-ellenőrzési bírságot szab ki a Nébih.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.