Diáktüntetés: az iskolakerülők számára kezdődik a munka

A fővárosban délelőtt elkezdődtek az alternatív foglalkozások azoknak, akik tiltakozásból nem mentek iskolába. Ők együtt fognak a Kossuth téri demonstrációra átvonulni – írja az Eduline.

  • Eduline Eduline
Diáktüntetés: az iskolakerülők számára kezdődik a munka

Fél 11-kor a No 13 kávézóban is beszélgetés kezdődik az oktatásról. Az Aurórában is lesznek programok, méghozzá alternatív tanulási nappal várják azokat, akik ma nem mentek suliba. A részletes program a következő:

  • 10:00 - 11:15 Alternatív Testnevelés: Internal Jóga
  • 11:30 - 12:45 Történelem és Állampolgári Ismeretek
  • 12:30 - 14:00 Ének-Zene / Bennfentes Kivülállók Közkórus (BKK)
  • 13:00 - 14:30 Matematika - Matemorfózis 
  • 14:00 - 15:30 Közélet Iskolája - Állampolgári Részvétel Létrája 
  • 14:00 - 15:30 Technika - Transzparenskészítő workshop a kisképzősökkel 
  • 15:45 - Indulás a Kossuth térre.

Kelet Stúdió kávézóban fórumot tartanak az oktatási problémáról (helyszín: Budapest, Bartók Béla út 29.). Az esemény Facebook-oldalán mindenkit arra kérnek, hogy ha már nem ment iskolába, és nem érzi jól magát a mostani oktatási rendszerben, akkor csatlakozzon hozzájuk.

A tüntetés kapcsán minden információ megtalálható az Eduline oldalán.

Az eduline.hu oktatási portál több mint 10 éve segíti eligazodni az érettségire készülő és felsőoktatási tanulmányaikat megkezdő fiatalokat az oktatási rendszer útvesztőjében. Oldalunk közel 100 új írással jelentkezik hetente az oktatás világából. Célunk, hogy a diákok, pályakezdők, pedagógusok, oktatási szakértők, szülők és felnőttképzést keresők mindig naprakészek legyenek. 2017-ben elindítottuk az onlinetanfolyam.eduline.hu oldalt, ahol közel 200 online kurzus közül választhatnak látogatóink.