Leszakadt egy lámpa burkolata a Deák téri metróállomáson

Nem sérült meg senki, egy régi neonlámpa adta meg magát.

  • hvg.hu hvg.hu
Leszakadt egy lámpa burkolata a Deák téri metróállomáson

A Bors beszámolója szerint többen megijedtek hétfő reggel a Deák Ferenc téri metróállomáson, amikor leszakadt az egyik mennyezeti neonlámpa burkolata.

Egy szemmel láthatóan is rossz állapotban lévő régi világítótest műanyag burkolata adta meg magát a 2-es és a 3-as metrót összekötő folyosón, a lámpa a plafonon maradt a lapban közzétett fotók tanúsága alapján.

Senki sem sérült meg. A Bors rövid, de annál drámaibb hírben számolt be az esetről, úgy fogalmaztak, hogy „egy hölgy a szerencsének köszönheti, hogy a zuhanó elem nem „ütötte agyon”, de egy fiatal lány előtt is lepörgött az élete, úgy megrémült”.

A Metróért Egyesület Facebook-oldalán ehhez annyit fűztek hozzá: „ismerve ezeket az armatúrákat, azért nagy bajt nem csinálhatnak, persze nem az a dolguk, hogy az utas fejére essenek”.

 

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.