A kormány által Magyarországra hívott egyetemen is komoly genderkutatás folyik

Szijjártó nemrég jelentette be, hogy Magyarországon is indít képzést az amerikai Notre Dame Egyetem, azt persze nem tette hozzá, hogy az intézmény éppen a társadalmi nemek tudománya területén végez komoly kutatómunkát. Annak ellenére, hogy katolikus egyetem.

  • hvg.hu hvg.hu
A kormány által Magyarországra hívott egyetemen is komoly genderkutatás folyik

Júliusban jelentette be a kormány, hogy megállapodás született az amerikai Indiana államban működő Notre Dame Egyetemmel, mely szerint jövő ősztől több szakot is indít Budapesten, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemmel közösen.

Szijjártó Péter külgazdasági- és külügyminiszter büszkén jelentette be az amerikai intézménnyel kötött megállapodást, azt azonban nem említette, hogy a Notre Dame Egyetemen

nagyon komoly kutatómunka folyik, éppen gender területen.

Erre a 444 egyik olvasója hívta fel a figyelmet.

A szakirány bemutatóoldalán szerepel, hogy „az egyetem katolikus identitásából kiindulva a társadalmi nemek tanulmányozása megkönnyíti a nemek és a vallások metszéspontjainak tanulmányozását az etika, a kultúra és a politika alakításában”.

François Ozon a HVG-nek: A szexi nagymamámnak is köze van a filmemhez

François Ozon a HVG-nek: A szexi nagymamámnak is köze van a filmemhez

Egy kiadós gombamérgezéssel indul François Ozon új filmje, a Ha megérkezik az ősz. A termékeny francia filmrendezővel az öregkori ráncok szépségéről, az Elemi ösztön nem múló vonzerejéről, egy szexi nagymamáról, egy pusztító családi vacsoráról és Nicole Kidman plasztikai beavatkozásairól is beszélgettünk.