Budapesten hajtott végre kényszerleszállást egy utasszállító, mert az egyik utas rosszul lett

A férfit szívinfarktus gyanújával kezelik.

  • hvg.hu hvg.hu
Budapesten hajtott végre kényszerleszállást egy utasszállító, mert az egyik utas rosszul lett

Egy utas rosszulléte miatt Budapesten szakította meg útját a Turkish Airlines Isztambulból Párizsba tartó járata – írja az Airportal. Információik szerint az utast szívinfarktus gyanújával kezelik.

A repülőgép 11:50-kor biztonságosan leszállt a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, ahol az AMS Repülőtéri Egészségügyi Szolgalat megkezdte az utas ellátását.

A repülőtérre mentőhelikoptert is riasztottak.

Mindenre elszánt fanatikusok vagy halálba nyomorított iskolások – Kik voltak a kamikazék?

Mindenre elszánt fanatikusok vagy halálba nyomorított iskolások – Kik voltak a kamikazék?

1944 őszére a japán legfelsőbb vezetésben is mindenki tudta, hogy a háború erősen vesztésre áll. A hadi helyzeten egy első látásra példátlannak tűnő új taktikával igyekeztek fordítani: fiatal, gyakran az iskolapadból éppen csak kiesett, brutális módszerekkel kiképzett pilóták ezreit küldték a biztos halálba. A japán kapituláció és az utolsó öngyilkos küldetés nyolcvanadik évfordulóján a kamikaze hadviselés történetét idézzük fel.