A propaganda működése, az erotikus álmok titka és Lucas háborúi: a HVG nagy nyári könyvajánlója 1. rész
Idén is összegyűjtöttük azokat a könyveket, amelyekkel szívesen eltöltenénk a nyarat.
Tavaly tavasszal egy tanulópilótát lézerrel vakítottak el Békéscsaba felett. Egy 44 éves férfit vádol az ügyészség, aki azzal védekezik, hogy aznap éjjel egy rókát akart elijeszteni a lézerrel.
Tagadta a bíróságon a bűnösségét Hegedűs Csaba, akit azzal vádolnak, hogy Békéscsabán lézerrel elvakította egy repülőgép pilótáját. A férfi az előkészítő ülésen azt mondta, hogy ragaszkodik a tárgyaláshoz. Az ügyész 1 év börtönbüntetést kért rá, 4 évre felfüggesztve, ha beismeri a bűnösségét, és lemond a tárgyalásról.
Hegedűs a bíróságra ügyvéd nélkül ment, mert nincs rá pénze. A rendőrség nem rendelt ki mellé senkit, mondván, olyan kis ügy az övé – mondta a Blikknek.
A vád szerint a férfi, aki nagyjából hét kilométerre lakik a békéscsabai repülőtértől, március 20-án késő este egy zöld fényt kibocsátó lézeres irányzékkal legalább három alkalommal, célzottan a tőle 5-6 kilométer távolságra, nagyjából 400 méteres magasságon repülő gép irányába világított.
A gépet egy tanulópilóta irányította, a fedélzeten volt egy oktatópilóta és a repülőgépparancsnok is. A lézeres irányzék által kibocsátott fény eltalálta a tanulópilóta szemét, káprázni kezdett a szeme, egy ideig csak homályosan látott, így az oktatójának kellett átvennie a repülőgép vezetését. Ezzel az ügyészség szerint a vádlott a légi közlekedés biztonságát, a pilóták életét veszélyeztette.
Hegedűs a bíróságon azt mondta, hogy az ominózus éjjelen kutyaugatásra ébredt, és kint egy rókát látott. Elővette a lézerkészüléket, amit egy hónappal korábban a piacon vett, hogy azzal űzze el az állatot. Ugyanis korábban 28 baromfit vitt el a róka, és a lézerrel már kétszer is elijesztette.
A rendőrök fél órával később már csöngettek is a házában. Hegedűs szerint megtörhetett a lézer fénye és kizárt, hogy öt kilométerrel arrébb elvakítson vagy akár megzavarjon egy pilótát. A férfi szerint ezt a szakértői vélemények is alátámasztják.
Az ügyben február 19-én tartják a tárgyalást, ítélethirdetés is akkor várható.
(Képünk illusztráció.)
Idén is összegyűjtöttük azokat a könyveket, amelyekkel szívesen eltöltenénk a nyarat.
Mindenre gondoltak azok a csalók, akik a videónkban megszólaló áldozatokat átverték.
Az oroszok novemberben vettek célba egy munkácsi elektromos alállomást.
Távozásuk után a közgyűlés határozatképtelenné vált.
Egyre többen teszik fel ezt a kérdést.
Kapu Tibor első magyar űrhajósként léphetett a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére.
Várnai László elnézést kért a felpofozott diáktól és a képviselőtársaitól is.